Сонячне затемнення 2020: коли чекати та до чого готуватися

Опубліковано: 15.12.2020
Сонячне затемнення 2020: коли чекати та до чого готуватися

У грудні можна спостерігати декілька цікавих астрономічних явищ відразу: повне сонячне затемнення і два метеоритних дощі. Пише gazeta.ua

Повне сонячне затемнення відбудеться 14 грудня, коли Землю вкриє тінь Місяця, який опиниться прямо між Сонцем та нашою планетою. Воно дублює аналогічне в 2002 році, а наступне подібне станеться у 2038-му. Повна фаза затемнення триватиме 130 секунд і пройде над Чилі та Аргентиною, де явище можна буде побачити в усій красі. За Києвом затемнення почнеться о 18:13, але візуально пройде непоміченим.Дослідники явища спростовують теорії про його шкідливий вплив. Але деякі астрологи вважають, що під час затемнень можуть виникати головні болі, втома та дратівливість. Учені ж застерігають лише від спостережень за Сонцем неозброєним поглядом.

14 і 22 грудня – час метеоритних дощів Гемініди й Урсиди.

У найдовшу ніч року (з 21 на 22 грудня) відбудеться другий грудневий метеоритний дощ. Потік Урсиди значно менший від Гемініди, який можна було спосерігати цієї ночі. Усього 5-10 метеорів на годину. Метеоритний дощ створюється залишками комети Туттля, яку знайшли в 1790 році. Зорепад Урсиди буде добре видно, дивитися його потрібно з боку сузір’я Малої Ведмедиці. Рекомендують поїхати якнайдалі від міських вогнів, знайти зручне місце та почекати, доки очі звикнуть до темряви.

Сонячне затемнення 2020: коли чекати та до чого готуватися
Автор: gazeta.ru

21 грудня 2020 року також відбудеться зближення Юпітера і Сатурна. Ці планети будуть настільки близько розташовані одна до одної, що нам здаватиметься, наче вони по-космічному цілуються.

Джерело: Вісті Черкащини

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.