Коти проти ялинок: як черкасцям вберегти новорічне дерево від “пухнастих” атак

Опубліковано: 02.01.2021
Коти проти ялинок: як черкасцям вберегти новорічне дерево від “пухнастих” атак

Протистояння домашніх улюбленців ялинкам триває відтоді, як останню почали прикрашати. Через це тварини щороку “збивають із ніг” щонайменше один раз новорічне дерево.

Журналісти “Про все” вирішили запитати у черкащан, як вони оберігають новорічне дерево і чого варто чекати від своїх домашніх улюбленців.

“ЯЛИНКУ ДОВЕДЕТЬСЯ ПРИКРАШАТИ СТІЛЬКИ РАЗІВ, СКІЛЬКИ ВОНА ПАДАТИМЕ”

Коти проти ялинок: як черкасцям вберегти новорічне дерево від “пухнастих” атак
Двоє котиків Марини

Марина Клімчук, власниця котиків Фасольки та Малюка розповідає, що перша чотирилапа улюблениця до ялинки була майже байдужою.

– Минулого року, коли у нас з’явилася Фасолька, все було добре – вона її скинула лише один раз і це, мабуть, сталося випадково, бо Фасоля підходила до ялинки лише щоб погризти її. А цього року у нас два кота і питання, чи буде ялинка скинута, не стояло – це було лише питання часу, – жартує Марина.

До падіння ялинки вона з коханим була морально готова. Однак інцидент трапився не першого дня.https://www.youtube.com/embed/PzQM6FQJMKI

– Фасоля у нас дуже ввічлива, а Малюк – розбійник. Тому від нього ми й очікували “повалення”, так і трапилося. Першого дня Малюк трохи боявся ялинки, а наступного ранку ми прокинулися від того, що він її скинув. Спершу ми намагалися прикріпити її скотчем, але зрозуміли, що це нерезультативно. Тому якщо ми любимо наших котів, то ялинку цього року доведеться наряджати не один раз, а стільки, скільки її валитимуть. Потрібно прийняти факт, що з ялинкою можуть бути проблеми, але в цьому нічого страшного немає, – каже Марина Клімчук.

“ВІД ДЕЯКИХ ІГРАШОК СЛІД ВІДМОВИТИСЯ”

Коти проти ялинок: як черкасцям вберегти новорічне дерево від “пухнастих” атак
Домашній улюбленець Яни

Зоозахисниця Яна Тябут розповідає, що найперша річ, яка приваблює котів на ялинці – іграшки. Тому вони мають бути з матеріалу, який не б’ється і внаслідок цього не зможе травмувати котика.

– Дрібні іграшки, які тваринки зможуть проковтнути, взагалі не потрібно використовувати. Про мішуру та “дощик” потрібно забути, – наголошує черкащанка.

Яна радить ставити ялинку на підвищення, аби та була незручною для котика. Після декількох невдалих спроб “поборотися” з нею він втратить інтерес.

– Якщо котик зацікавився ялинкою, його увагу можна відволікти котячими іграшками або чимось смачненьким, – радить зоозахисниця.

“КОТИКІВ ПОТРІБНО УБЕЗПЕЧИТИ ВІД ТРАВМ”

Коти проти ялинок: як черкасцям вберегти новорічне дерево від “пухнастих” атак
Домашній улюбленець Міли – Мася

Черкащанка Міла Сотник – власниця померанського шпіца Лялі та котика Масі. Останній через ялинку отримав велику “порцію” стресу, через що втратив до неї інтерес.

– Колись тато приніс ялинку додому перед Новим роком. Ми її поставили на підставку і залишили, щоб пізніше прикрасити. А мій Мася, як виявилося, був розбишакою, хоча завжди вів себе чемно і слухняно. Однак коли він побачив справжню ялинку, у ньому прокинулися тваринні інстинкти, – згадує дівчина.

Поки Міла з батьками займалася хатніми справами, Мася вирішив дослідити новорічне дерево самостійно.

– Ми раптом почули страшенний гуркіт і котячі крики. Зайшли в кімнату, а там Мася заліз всередину ялинки. Лапками тримається за стовбур і плаче. На ялинці він мав вигляд великої пухнастої білки, – згадує черкащанка. – Він там застряв, не міг злізти. Довелося визволяти його з половину, а потім усі разом втішали від переляку. Ялинку прикрасили, але переживали, чи надовго вона витримає. Але після того стресу Мася більше не хотів і близько підходити до неї.

Черкащанка радить: коли у будинку з’являється новий предмет, його потрібно показати тваринам і розповісти, що це.

– Усі тваринки без виключення дуже допитливі. Їх потрібно убезпечити від травматизму всіма методами. І, звісно, пам’ятати про техніку безпеки – постійно перевіряти гірлянди та електрику на придатність, – радить Міла Сотник.

“КОТИКАМ ПОТРІБНО ПОЯСНИТИ – ВОНИ ВСЕ РОЗУМІЮТЬ”

Коти проти ялинок: як черкасцям вберегти новорічне дерево від “пухнастих” атак
Митрофан, один із жителів “Cat Cafe”

Анна Ткаченко, власниця “Cat Cafe” розповідає, що протягом п’яти років у закладі встановлюють ялинку та декорують приміщення. Однак від гірлянд довелося повністю відмовитись.

– Оскільки в нас багато юних котиків, вони цікавляться ялинкою. І були ситуації, коли через їхні ігри провід переривався. Ще ми не використовуємо декор із мішури, оскільки вона небепечна – котики можуть її проковтнути і пошкодити гострими краями стравохід, – каже Анна.

Новорічне дерево у “Cat Cafe” прикрашають здебільшого пластиковими кульками, дерев’яними іграшками та декором, який зроблений із фанери. Вони у випадку падіння не розбиваються, тому ні тварини, ні діти, які відвідують заклад, не травмуються.

– У нас немає проблеми, що падає ялинка – є проблема, що котики вважають її новорічною дряпавкою для кігтів, – розповідає котомама. – Я раджу слідкувати, щоб у домашніх умовах у котиків не було вільного доступу до ялинки. Щоб відлякати їх, можна використати різкий запах – наприклад ефірні масла. Або ж поставити пилесос поряд із ялинкою, якщо тваринка його боїться.

Анна Ткаченко радить пояснювати котикам, що відбувається навколо них – тоді травматичних інцидентів буде значно менше.

– Котики усе розуміють. Тому потрібно їм пояснити, що це небезпечно, так робити не можна, – каже власниця котокав’ярні.

Тваринки і ялинки. Смішні новорічні картинки з котиками та собачками |  Новини

Джереор: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.