Черкащан закликають відмовитись від петард і салютів – через піротехніку вмирають тварини

Опубліковано: 05.01.2021
Черкащан закликають відмовитись від петард і салютів – через піротехніку вмирають тварини

Щорічно піротехнічні засоби під час новорічних свят – уже традиційні методи “святкування”. Попри заклики військових та зоозахисників відмовитись від цих предметів, люди продовжують купувати засоби, які “вибухають”.

Окрім шкоди здоров’ю, яку щорічну наносять щеркащани самим собі, від голосних звуків страждають і військові, яким звук нагадує вибухи на передовій, і діти, і тварини. Останні нерідко вмирають від страху.

Черкаська жінка-капелан із позивним “Сонечко” Лора Когут зізнається: піротехніку ненавидить.

– Ненавиджу петарди та салюти! Як же вони, зарази, нагадують звуки війни, такі схожі. Я наївно думала, що новорічною ніччю все це жахіття закінчиться. Однак і досі неможливо відпочити, бо гепають петарди. Думала, що діти бавляться, але ж ні! Мужики – років по 40 кожному. Аби була не хвора, вийшла б до них на вулицю і запропонувала разом на війну, послухати тамтешні “салюти” або просто зазирнула б у їхні безсоромні очі, – обурюється капелан.

Однак проблеми піротехніка створює не лише у Черкасах. У Каневі, де салюти заборонила місцева влада ще у 2014 році, вони все одно “гепають” і в новорічну ніч, і наступними днями.

Жителька Канева Олена Калита бідкається: через голосні постріли піротехніки уся її родина позбулася будь-якого сну.

– Бояться вистрілів не тільки тварини, а й маленькі діти! Пів ночі не могли вкласти дитину спати і ми, і куми. Біля 4 школи на стадіоні начебто місце бойових дій. Діти всю ніч кидалися і плакали від тих дурнуватих вистрілів. Потрібно встановити якийсь певний проміжок часу за яким можна стріляти, а не цілу ніч бахкати під вікнами, – обурюється канівчанка.

Петарды — зло! Из года в год страдают люди и животные! | Пикабу
Фото тематичне

Вадим Зацаринний, який також живе у Каневі, обурюється – через піротехніку його тварини переживали жах усю новорічну ніч.

Я не ханжа і все це дійство мене, можливо, теж веселило б. Якби вдома не було собаки і двох котів, які буквально сходили з розуму упродовж усієї ночі, а пес взагалі ходив під себе через страх – боявся вийти на вулицю! А попереду ще два тижні новорічних свят, під час яких петарди, салюти й ракети “бахкають” і на дитячий майданчиках, і в парках, і в людних місцях, – хвилюється канівчанин.

Зоозахисники Черкащини наголошують: від пострілів і голосних звуків піротехніки десятки тварин лякаються і втікають від господарів. У безхатніх тварин, які не мають дому, взагалі може зупинитися серце.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.