Канівчани у жорстокій смерті лебедів звинувачують рибаків і працівників ДСНС

Опубліковано: 05.01.2021
Зображення може містити: птах, екран, сутінки, надворі та вода
На фото видно, що з клюва у птаха звисає леска

Вперше про лебедя, якому потрібна допомога фахівців, повідомив 30-го січня канівчанин Сергій Негатин. Він помітив, що у клюві птаха – рибацька годівничка, а самопочуття пернатого стрімко погіршується.

Жителі Канева у перші години після появи запису масово поширювали його. Одна з причин оперативності – те, що лебеді живуть у парі. Якщо загине один – інший також приречений.

– Потрібна допомога лебедю. У нього з клюву звисає рибацька годівничка. Голова хилиться до води, тому він може знесилити і втонути. Потрібно відразати чужорідний предмет, інакше птах загине, – написав Сергій Негатин.

Канівчани у жорстокій смерті лебедів звинувачують рибаків і працівників ДСНС

Разом із небайдужими містянами він звертався у відділення ДСНС. Однак там відповіли, що нічим допомогти не можуть – у них немає моторного човна. У наявності лише гумовий із веслами.

– У ДСНС в обід 30-го грудня сказали, що попросил місцевих риболовів просканувати водойму до станції. Я просив, щоб хоча б до “Тараски” пропливли – птаху терміново потрібна допомога, – розповідає Сергій Негатин.

Містяни, які відслідковували процес пошукулебедя. помітили його зникнення з родини вже о 14:30. Імовірно, в той час він загинув.

– Родина лебедів була великою – двоє дорослих білих птахів і 4 молодих із сірим пір’ям. З’ясувалося через три доби, що він таки загинув. Зникла і вся родина птахів, – написала канівчанка Яна Панчук.

Зображення може містити: надворі та вода

Перша інформація про те, що лебідь загинув, з’явилася вже увечері 1-го січня.

– Фото зроблене раніше, але пишу зараз, бо емоції переповнювали. У мене бракує слів, щоб описати те, що побачили сьогодні з дитиною. Ця рибацька “штуковина” використовується для прикорму риби. Так от у мене питання до усіх рибаків нашої місцевості: навіщо ви і далі губите птахів, знаючи, що неподалік плаває ціле сімейство? Ви продовжуєте рибалити і наражати птахів на небезпеку, – обурилася Яна Панчук.

Канівчани у жорстокій смерті лебедів звинувачують рибаків і працівників ДСНС

Жителі Канева змоделювали ситуацію, як саме загинув птах.

– Хтось із місцевих на риболовлі зажадав зробити жінці та дітям подарунок під новорічну ялинку – гуся з яблуками. Коли лебеді підплили до рибалок, ті кинули їм хліба на берег (не у воду). Птахи вийшли з води. Хтось із рибалок почепив на гачок шматок хлібу та залишив на березі. Лебідь заковтнув наживку, але коли його рибалка спробував підтягнути – обірвав снасті. Таким чином загинув птах, – припускає Сергій Синявський.

Чоловік пояснює: добровільно птах заковтнути наживку у воді не зміг би, а на суходіл би не вийшов.

– Такі речі якщо й обриваються під час ловлі, то лишаються глибоко у воді. А лебеді не ходять берегом і з пеньків різноманітну гидоту не збирають, бо на суші їх чекає чимало небезпечних хижаків – починаючи від собак та закінчуючи лисицями. Цього птаха впіймали на гачок цілеспрямовано – щоб вбити та поласувати у новорічну ніч – гусем з яблуками. Але снасть обірвалася та птах втік, – каже канівчанин Сергій.

Зображення може містити: птах, надворі, вода та природа, текст «REDMI NOTE 8 PRÓ AI QUAD CAMERA»

Жителі Канева та зоозахисники закликають людей не годувати птахів хлібом – він викликає у їхніх шлунках бродіння, через яке лебеді можуть загинути.

Однак канівчани стверджують: ні риболовів, ні людей, які приходять зробити “одноразове” фото з лебедем, подальша доля птахів не турбує.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.