У Черкасах здавали кров на користь “сонячних дітей”

Опубліковано: 07.01.2021

У Черкасах здавали кров на користь "сонячних дітей"Суспільне: Черкаси

Допомогу для «сонячних» дітей збирали в Обласному центрі служби крові. За словами організатора акції Сергія Слинка, кров та плазму здали 15 черкасців, а за виручені гроші для дітей з синдромом Дауна придбають подарунки.

Більшість учасників акції здавали кров вперше. Анна Тарапата – одна із них. За її словами, не боялась, бо кров здавала для доброї справи.У Черкасах здавали кров на користь "сонячних дітей"Суспільне: Черкаси

За словами Сергія Слинька, подібна акція проходила два тижні тому, тоді ж він вперше здавав кров. Нині ж вирішив з колегами допомогти дітям з синдромом Дауна:

“Про цих діток, зазвичай, рідко говорять і ще рідше підтримують. Їм потрібен аерохокей. І якраз за допомогою тих коштів, які були зібрані два тижні тому на акції до дня Святого Миколая і тих коштів, які ми збираємо сьогодні, вони зможуть реалізувати свою мрію”.

Читайте також: У Черкасах донори здали кров для “сонячних” дітей

У Черкасах здавали кров на користь "сонячних дітей"Суспільне: Черкаси

З словами медсестри Олександри Цапенко, процедура кроводачі триває 5-7 хвилин:

“Це безболісно і корисно для організму. Потім повністю оновлюються всі клітинки крові, тобто еритроцити, тромбоцити, лейкоцити”.

Окрім крові, учасники акції здавали й плазму. За словами учасниці акції Ірини Горбач, усе “в новинку”, але почувається добре:

“Я дотримувалася донорської дієти. Перед здачею крові не можна вживати певних продуктів і ліків. Також морально трошки готувалася, настроювалася. В цьому нічого страшного немає і зовсім не боляче. Я думаю, що всі, в кого є така можливість – повинні йти, здавати і допомагати іншим”.У Черкасах здавали кров на користь "сонячних дітей"Суспільне: Черкаси

За словами директора Центру служби крові Ярослава Березаня, такі акції черкасці влаштовують часто. Загалом безкоштовно кров здають 15-20 відсотків донорів:

“Ті гроші, які вони отримали – компенсацію за компоненти крові, вони передають громадській організації “Сонячні діти””.

За його словами, скільки коштів вдалося зібрати – підрахують згодом.

Джерело: Суспільне

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.