Підлітки з Черкащини пишуть ікони

Опубліковано: 11.01.2021

Підлітки з Черкащини пишуть ікониСуспільне: Черкаси

13-річні сестри Анжеліна й Анжеліка Коцелюк з Корсуня-Шевченківського пишуть ікони. Цьому ремеслу в 2017-му їх навчила львівська художниця.

Сестри Анжеліка й Анжеліна Коцелюк розповіли, що перед тим, як розпочати роботу над іконою потрібно помолитися і отримати благословення. Майстерню для юних мисткинь облаштували вдома.Підлітки з Черкащини пишуть ікониСуспільне: Черкаси

Для ікони використовують липові дощечки та спеціально їх підготовлюють:

“Беремо дошку, її треба добре пошкрябати, щоб марля приліпилася. Потім потрібно поґрунтувати цю дошку, воно вийде ось так”, – розповіла Анжеліна.

Потім роблять ескіз: змальовують ілюстрації з книг.

“Треба малювати обережно, старатися, щоб не було кривих ліній, щоб вони були рівненькі”, – розповіла Анжеліка.https://www.facebook.com/v2.8/plugins/video.php?app_id=2581849931908443&channel=https%3A%2F%2Fstaticxx.facebook.com%2Fx%2Fconnect%2Fxd_arbiter%2F%3Fversion%3D46%23cb%3Df1bd6c859049f2c%26domain%3Dsuspilne.media%26origin%3Dhttps%253A%252F%252Fsuspilne.media%252Ff200314b4545fbc%26relation%3Dparent.parent&container_width=928&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fsuspilne.cherkasy%2Fvideos%2F2483723878599798&locale=en_US&sdk=joey&width=500

Написання ікон – це сакральне, або ж священне, мистецтво. Тому, розповіла Анжеліна, волю фантазії давати не можна, слід дотримуватися канонічних правил. Над ескізом образа Матері Божої та Ісуса Христа дівчинка працювала два дні:

“Повністю зобразила образ. Очі, ніс. Усі деталі уточнила, усі складочки на одязі, щоб потім можна було його добре побачити”.

Читайте також: “Вранці малярка, а ввечері кондитерка. Черкащанка Надія Горелишева робить пряники”

Ескізи переносять на дощечки та готують фарби. Із цим дівчатам допомагає учитель Ярослав Байда. Він навчав їх живопису із п’ятирічного віку, а вони долучили його до іконописання.

“У дівчат не один вчитель, у дівчат декілька вчителів. Одна з них Тетяна Скоромна – знаний іконописець. І батьки, коли везли діток на майстер класи, – також брали мене. У мене була змога навчитися іконопису”, – розповів Ярослав Байда.Підлітки з Черкащини пишуть ікониСуспільне: Черкаси

За його словами, дівчата хоч і сестри, але різні за характером мисткині:

“Ліка більш імпульсивна – швидко малює. А Ліна спокійно, вдумливо робить, повільно. Їхні картинки можна впізнати по почерку. Ліна дуже старється, Ліка теж страється, але швидко. І теж непогано виходить”.Підлітки з Черкащини пишуть ікониСуспільне: Черкаси

Пишуть ікони фарбами-пігментами, що зроблені з натуральних продуктів. Їх додають у суміш жовтка та пива.

“Ми добавляємо червоний колір. Мішаємо з охрою, додаємо трішки чорного. І отримуємо потрібний нам колір. Тоді цим кольором ми робимо обводку”, – розповіла Анжеліка.Підлітки з Черкащини пишуть ікониСуспільне: Черкаси

Писати одну ікону можуть від декількох місяців до пів року , розповіла Анжеліна:

“Першу ікону я намалювала в дев’ять років, у селі Шевченкове. Є у мене ікона, котру я намалювала в селі Лаврове. Є ікона намальована в монастирі в Луцьку”.

Читайте також: Як виготовляють різдвяне обрядове печиво

Особливо захопилися дівчата цим мистецтвом після майстер-класів у монастирях західної України. Туди їх запросила художниця Тетяна Скоромна.

“Після майстер-класів я зрозуміла, що дуже хотіла цьому навчится. Як тільки почала малювати, відразу таке почуття, наче б я мала це робити. У мене був такий випадок, що в мене нічого не виходило. І я пішла на сповідь. Посповідалася і потім добре почало виходити все”, – розповіла Анжеліна.

Сестри планують продовжувати займатися іконописанням і в майбутньому. Після школи, Анжеліка планує вступати до Львівської академії мистецтв.

Батьки дівчат підтримують захоплення дітей та сприяють розвитку їхньої майстерності.

Джерело: Суспільне

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.