«Спадок» від Цебрія: Які насправді тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення залишила колишня міська влада Умані?

Опубліковано: 13.01.2021

Народний депутат України Антон Яценко опублікував на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook відеоблог, присвячений темі тарифів. Ця тема на сьогодні, після коронавірусу, є найбільш гострою в Україні.

Парламентар акцентував увагу на декількох питаннях.

По-перше, про те, що їхня команда, коли йшла до влади, обіцяла, що будуть знижувати тарифи.

«Спадок» від Цебрія: Які насправді тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення залишила колишня міська влада Умані?

Тому тариф, поданий попередньою владою на чолі з Цебрієм, який мав бути запущений з 2021 року, вдалось зменшити.

Для підтвердження цього факту він додав протокол від 21 травня 2020 року і заяву про встановлення тарифів на воду.

Також продемонстрував табличку, де чітко видно, що тариф, який подала попередня влада, був 61,37 грн за куб/м!

Однак, коли Ірина Плетньова стала мером, тариф вдалось зменшити.
Адже 18 листопада 2020 року в Умані було проведено робочу нараду за участі керівництва КП «Уманьводоканал», Уманського міського голови Ірини Плетньової та народного депутата України Антона Яценка. Під час наради було опрацьовано розрахунки на воду, подані до НКРЕКП. 

У результаті опрацювання було вирішено зменшити тарифи на воду за рахунок зменшення певних статей витрат та встановити справедливий тариф у розмірі – 50,71 грн/м3 (з ПДВ).

«Ми розуміємо, що це також забагато, але ж, як ви знаєте, виросли ціни на електроенергію. Тому, це максимум з того, що можна було зробити за короткий проміжок часу», – додав законотворець.

Як зазначив народний депутат, зараз вони проводять активну роботу, щоб все ж таки місто повністю перейшло на свердловини. Завдяки цьому можна буде значно покращити ситуацію з водозабезпеченням і тарифами.

Друге важливе питання – тарифи на газ.

Плата за транспортування газу, так звана друга платіжка, це виключно компетенція комерційної структури ПрАТ «Уманьгаз» і НКРЕКП.

Хоча Уманська міська рада і народний депутат звертались до НКРЕКП, але, на жаль, це не дало результатів.

Також він опублікував тарифи, які встановив ТОВ «УМАНЬГАЗ ЗБУТ».

Отже, з 1 грудня 2020 року діяв тариф у розмірі 8 779 грн з ПДВ за 1 тис куб м, а вже з січня 9 511 грн з ПДВ за 1 тис куб м.

«Це взагалі нонсенс, бо сьогодні будь-який споживач може укласти договір з НАК «Нафтогаз України» по 7,22 грн за куб. м», – зауважив народний обранець.

Адже кожен споживач має право вільно обирати постачальника природного газу та змінювати постачальника природнього газу.

«Газ дуже дорогий, тому треба зменшувати ціну на газ. На мою думку, треба встановлювати маржу, яка була б невелика для газотрейдерів і тоді б ціни були приблизно 5 грн. Але на сьогодні це повна відповідальність діючої влади, діючої коаліції і НКРЕКП!» – додав парламентар.

Як народний депутат, він постійно звертається до НКРЕКП щодо вирішення цього питання, але, на жаль, це питання не вирішується і ніяк не можна вплинути на цей процес.

Зараз так званий «тарифний майдан» проходить не лише в Умані, а по всій Україні.

І, безсумнівно, ані Яценко, ані Плетньова, не встановлюють тарифи на газ і електроенергію.

Щодо тарифів для людей, які користуються системою «Уманьтеплокомуненерго».

Тут тариф поки що не змінюється, загалом, він яким був, таким і залишився з 2018 року.

Законотворець додав, що місцева влада зараз робить все можливе і навіть неможливе зі свого боку, щоб зменшити цей тариф.

– Що робити у цьому випадку?

«Ми хочемо і будемо запроваджувати реформу теплозабезпечення і плануємо всіх перевести на індивідуальне опалення. Індивідуальне опалення може бути електричне і газове», – написав Антон Яценко.

– Що це дає?

Це дає можливість людям платити значно менше (у 2-3 рази!!!).

Яскравим прикладом цього є місто Чортків Тернопільської області та місто Христинівка Черкаської області,у яких це зроблено. Парламентар додав, що цю реформу вони планують запроваджувати і в Умані.

«Ми будемо над цим працювати і це у нас в пріоритеті. Так само, як інше пріоритетне питання – відійти від Білоцерківського водоканалу, запровадивши систему свердловин. Це також дасть можливість зменшити тариф», – прокоментував він.

Народний депутат зазначив, що вони максимально чесно і відкрито працюють. Але також є процеси, на які вони, на жаль, не мають впливу.

«Міська влада, на жаль, це не чарівна паличка. Але спільно робимо і будемо робити все, що в наших силах! Тому іноді дуже неприємно читати такі непрофесійні речі, коли мер міста чи народний депутат слугують «громовідводом», – додав законотворець.

Загалом, він вважає, що всі українці мають зосередитись на проведенні всіх дозволених законодавством заходів, аби примусити владу зменшити тарифи!

Підсумовуючи, парламентар зазначив, що в Умані буде дуже багато подій, які допомагатимуть розвивати місто і спільно з місцевою владою вони плідно над цим працюють!

«Бажаю всім здоров’я і добра! Вірю, що у нас все буде добре і ми вистоїмо!» – додав парламентар.

Тематичне фото з мережі Інтернет

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.