Із 1 січня 2021 року ТОВ «УМАНЬГАЗ ЗБУТ» встановив тариф за природний газ у розмірі – 9511,00 грн. з ПДВ за 1 тис куб. м.

ВСТАНОВЛЕННЯ ТАРИФУ НА ГАЗ ТА ДОСТАВКУ ГАЗУ – КОМПЕТЕНЦІЯ ВИКЛЮЧНО КОМЕРЦІЙНИХ СТРУКТУР ПАТ «УМАНЬГАЗ», ТОВ «УМАНЬГАЗ ЗБУТ» ТА ДЕРЖАВНОГО КОЛЕГІАЛЬНОГО ОРГАНУ НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП).
Про це повідомляє Виконком Уманської Міської Ради на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.
Якщо вас не влаштовує така вартість газу та якість наданих послуг, ви можете змінити постачальника газу.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про ринок природного газу» кожен споживач гарантовано має право вільно обирати постачальника природного газу та кожен споживач має право на зміну постачальника природного газу.
На сайті НКРЕКП розміщені всі постачальники природного газу.
Кожен споживач має можливість обрати нового постачальника газу і перевірити, чи компанія має право на постачання природного газу у розділі «Ліцензійний реєстр НКРЕП».

На ринку діє більше 50 постачальників газу.
Порівняти цінові пропозиції постачальників можна на інформаційних платформах.
Наприклад, на сьогодні у НАК «Нафтогаз України» тариф на газ 7,22 грн/м3.

Тобто, на 2,3 грн/м3 дешевше, ніж в ТОВ «УМАНЬГАЗ ЗБУТ».
Це економія для кожної уманської родини.
Хто може змінювати постачальника газу?
Змінити постачальника газу можуть власники приватних будинків, власники та співвласники квартир у багатоквартирних будинках, які користуються газом у побутових потребах (плита газова) та індивідуальним опаленням.
Змінити постачальника газу для свого житла можна незалежно від того, чи є у вашому багатоквартирному будинку ОСББ.
Як перейти до нового постачальника газу?
1. Обрати постачальника газу на сайті НКРЕКП на інформаційних платформах:



2. Подати заявку на сайті обраного підприємства.
3. Онлайн надіслати заявку і копії документів:
• документи, якими визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення);
• документ, що посвідчує особу споживача (паспорт), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
• інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника).
Наприклад, це може бути останній рахунок за розподіл або постачання газу.
Заяву також може подати й довірена особа власника приміщення, проте вона мусить мати оформлену належним чином довіреність.
Постачальники можуть визначати перелік додаткових документів, що необхідні для підключення.
4. Отримати підтвердження про перехід до нового постачальника.
Протягом 20 днів постачальник здійснює перевірку наданих документів та подає запит на зміну постачальника на платформу Оператора газотранспортної системи України.
Під час зміни постачальника газ не відключається.
5. Розрахуватись із попереднім постачальником.
У випадку зміни постачальника газу у середині місяця, обсяг спожитого газу буде розділено між 2 постачальниками.
На наступний місяць після зміни постачальника кожен споживач отримає 2 рахунки за спожитий газ – від попереднього постачальника за ті дні місяця, коли він постачав газ та від нового постачальника за решту днів, починаючи з дати переходу.
Обсяги спожитого газу будуть розподілені між постачальниками автоматично.
Чи потрібно сплачувати за доставку після зміни постачальника газу?
– Кожен побутовий споживач природного газу має 2 договори: на постачання природного газу та на його розподіл. Це дві різні послуги.Послуга доставки газу надається споживачам незалежно від того, хто в нього постачальник.
– Послуги розподілу природного газу, які надає ПрАТ «Уманьгаз», оплачуються окремою квитанцією.
Згідно з Законом «Уманьгаз» не має права не доставляти газ споживачам, які змінили постачальника газу.
Чи треба прокладати нові труби або змінювати лічильники для зміни постачальника?
Ні. Труба — одна. Вона належить облгазу, якому ви платите за доставку та розподіл газу. Використовувати трубу для постачання газу можуть сотні постачальників. Змінюючи постачальника, ви платите лише за газ, який доставляється вам цією трубою.
Як сплачувати за спожитий газ новому постачальнику газу?
Сума до сплати за постачання газу розраховується згідно з умовами тарифного плану. Тобто, на основі даних про обсяг споживання від облгазу (оператора ГРМ) та діючої ціни постачальника.
Зазвичай, постачальники доставляють рахунки за спожитий газ онлайн (електронна розсилка, особистий кабінет на сайті, тощо) або Укрпоштою на вказану при переході адресу.
Чи треба буде передавати дані про споживання газу з 1 по 5 число?Треба, оскільки облік споживання газу здійснює газорозподільча компанія. Вона є природним монополістом на певній території і її не можна змінити. В Умані – це ПрАТ «Уманьгаз».
Основне завдання товариства – технічне обслуговування труб, усунення аварій, забезпечення необхідного тиску в мережах та отримання плати за доставку (розподіл) газу.
Тому потрібно з 1 по 5 число кожного місяця передавати показання лічильника газу в особистому кабінеті, додатку, чат-боті облгазу у Viber та Telegram. Або в будь-який інший зручний спосіб.
Щодо квитанції на оплату газу, то це є обов’язок постачальника і саме він надсилає їх клієнту. Тому варто пам’ятати, що питання щодо обсягів споживання необхідно адресувати облгазу, а щодо нарахувань – новому постачальнику газу.
Тематичне фото з мережі Інтернет
No Comments