Через недолугі рубки лісу під загрозою опинилися червонокнижні птахи

Опубліковано: 16.01.2021
Фото: Валерій Воротник

Десятки червонокнижних птахів втратили своє житло та опинилися у небезпеці через недолугі рубки в Деньгівському лісництві на Черкащині. Про це на особистій сторінці у Facebook повідомив черкащанин Валерій Воротник.

Десятки хижих птахів над поневіреним лісом. Серед них орлани, соколи та інші червонокнижні. Птахи кружляють над спотвореним лісом в межах Золотоніської ОТГ, Деньгівського лісництва, де проводяться вибіркові санітарні рубки”, – написав Воротник.

Чоловік поспілкувався із місцевими лісничими та запідозрив, що під так звані “санітарні рубки” потрапили тільки ті дерева, які мають високу вартість на ринку деревини. За словами автора допису, окремим із них по 200 і більше років, стовбури в діаметрі інколи біля метра. 

Найгірше те. що разом із знищеними деревами свої домівки втратили птахи, які гніздилися там. Як це вплине на екосистему регіону, важко спрогнозувати навіть орнітологам та професійним екологам.

Деньгі́вське лісництво – структурний підрозділ Золотоніського лісового господарства Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства. Лісництво розташоване в Золотоніському районі на площі 6672 га. Площа, вкрита лісовою рослинністю – 6025 га. Середній вік насаджень – 60 років. Найбільше серед дерев представлені сосна, вільха та дуб. 

Джерело: Рідний Край

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.