«Витягував на вилах і на автомобільних скатах спалював»: як мисливець із Звенигородщини бореться зі скаженими тваринами

Опубліковано: 17.01.2021
«Витягував на вилах і на автомобільних скатах спалював»: як мисливець із Звенигородщини бореться зі скаженими тваринами

На території Звенигородської тергромади мисливці знищують лисиць. Роблять це, аби запобігти поширенню сказу. Тварини без остраху перелазять навіть високі паркани, нарікає мешканець хутора Шампань Руслан Бойко. За минуле літо лише на своєму подвір’ї він застрелив 5 лисиць.

–Контролювати їхню чисельність треба обов’язково, – пояснює Бойко. – Наприклад, коли в ставок кидаєш щуку, то за кілька років там залишиться тільки вона. Так само й з лисицями. Минулої весни я їхав й побачив, як 3 лиси атакують маленьке козеня. Якщо їх не відстрілювати, не буде ні зайців, ні фазанів. До того ж вони харчуються гризунами. А це основні переносники сказу. Я особисто застрелив 5 тварин серед літа. Перестрибує паркан і кидається на курей та домашніх тварин.

Мисливець згадує, як доводилося стріляти навіть у вже покусаних собак.

–Я застрелював собак людських, – продовжує чоловік. – Без дозволу власників. Витягував на вилах і на автомобільних скатах спалював. Були проблеми. Дехто мене кляв. Та що робити, якщо бачу покусану скаженим лисом собаку, а власник має двох дітей? Але ж більшість дякують.

Голодні тварини вже не бояться жити серед людей. Своє потомство часом приводять у покинутих сільських будинках.

–У Шевченковому прямо біля хати дяка, де Тарас науці навчався, лисиця привела трьох лисенят, – говорить Бойко. – І це центр села. В Будищах теж живуть у покинутих будинках. Нічого вже не бояться. Минулої суботи запропонував хлопцям «прогнати» очерет у Шевченковому. Йшли, кричали й свистіли. А лис спокійно проскочив повз нас і побіг. Коли весною вигодовують потомство, бігають до людей серед білого дня і крадуть курей. Навіть в центрі Черкас побачити лиса вже не є якоюсь дивиною.

За минулий рік лише поблизу Шевченкового мисливці знищили приблизно 30 особин. Вбитих тварин спалюють, якщо є підозра на сказ. Разом з тим чоловіки зіштовхуються з осудом зоозахисників.

«Витягував на вилах і на автомобільних скатах спалював»: як мисливець із Звенигородщини бореться зі скаженими тваринами

–Людина, яка сама їсть м’ясо і носить шкіряне взуття розказує, що не можна вбивати тварин, – дивується Бойко. – Здебільшого мене критикують у соцмережах «диванні» вояки. Якби це робили вагани, які не їдять м’яса, я б зрозумів їх. А так ті критикани є самі замовниками убивств: птиць, корів, свиней. От зараз хтось чухає свинку за вухом, доглядає її, а завтра встромить шпичака у серце. І це вважається прийнятним. А ще є випалювачі трави. Через них у вогні гинуть зайці та птахи. Але мені вони розказують, що я убивця. 90 відсотків убитих мною тварин – лисиці. Не без того, щоб уполювати зайця. Але це рідко.

Руслан Бойко полює на пухнастих хижаків з власної ініціативи. Запевняє, що робить це лише за межами населених пунктів, як того вимагає закон.

Джерело: Вісті Черкащини

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.