Вандали трощать пам’ятники на могилах молодих дівчат на черкаському кладовищі (фото)

Опубліковано: 19.01.2021
Вандали трощать пам’ятники на могилах молодих дівчат на черкаському кладовищі (фото)

Невідомі вандали уже протягом декількох місяців систематично руйнують стели на могилах молодих дівчат на черкаському кладовищі. Через їхні дії пам’ятники щоразу доводиться відновлювати майже з нуля.

Черкащанка Ірина Бучкар розповідає, що найчастіше від дій вандалів страждають стели молодих дівчат на 5 міському кладовищі.

– Систематично якась своло*а турбує пам’ять моєї найкращої подруги. Вони руйнують пам’ятник кожного місяця, після неодноразової реставрації розбиваючи його на шматки знову, – обурюється Ірина.

Через постійну руйнацію стели вона разом із родиною покіної готова поставити навіть камеру відеоспостереження біля місця поховання.

– Ми будемо дуже вдячні за будь-яку інформацію про цих вандалів. Навіть плітки можуть допомогти. Або ж порадьте, що робити у такій ситуації, – просить черкащанка.

Мама померлої дівчини Наталія Коноваленко розповідає, що через цих вандалів її очі від сліз не висихають.

– Я благаю про допомогу хоча б якусь. У мене очі не висихають від сліз – постійно таке переживати, – каже пані Наталія.

Подруга загиблої зауважує, що по допомогу зверталися навіть до поліції. Однак після того, як родина написала заяву про вандалізм, правоохоронці жодного разу не телефонували.

– Їм не цікаво цим займатися. Заява давно написана – більше, ніж пів року тому. Але ж вона невигідна, – обурюється Ірина Бучкар.

Вандали трощать пам’ятники на могилах молодих дівчат на черкаському кладовищі (фото)

Родина спершу підозрювала підлітків, які у нічний час доби часто блукають кладовищем. Вони скакають по могилах, крадуть кольоровий метал і руйнують пам’ятники. Однак у те, що своєю ціллю вони обрали могилу молодої дівчини, не вірять.

– Таке відбувається вже не один рік. Не може бути, щоб ці малолітні нелюди випадково обрали могилу Каті, – каже мама померлої.

Однак випадок із могилою Катерини Коноваленко не поодинокий. Черкащанка Ілона Токар розповідає, що у її знайомої відбувалася та ж ситуація.

– Подібне трапилось із моєю знайомою – пам’ятник її доньки вже тричі зруйнували. Це також було на Руставі. Поліцію викликали, але вони розвели руками. Хоча лежав сніг і були помітні сліди, які цілеспрямовано вели саме до цієї могили. Виходить, що хтось прийшов. зруйнував і пішов. Це жах! – обурюється пані Ілона.

Жителька Черкас Оксана Слісарська підтверджує: вандали нищать пам’ятник не лише родини Коноваленків.

– У нашої родини така ж ситуація на кладовищі виникла 3 місяці тому. Пам’ятник моєї доньки розхитали, але не змогли повалити. А сусідні два розвалили. Дуже боляче це бачити, – згадує черкащанка.

ОХОРОНА ПАМ’ЯТНИКІВ – ЗАДОРОГО ДЛЯ ЧЕРКАС

Журналістам “Про все” вдалося поспілкуватися з директором КП «Комбінат комунальних підприємств» Анатолієм Бейном.

– У нас трапляються такі випадки вандалізму на кладовищах. Ми пишемо заяви в поліцію. Правоохоронці робили рейди, ловили зловмисників, деяких навіть засудили. Але це на більш закритих кладовищах відбувалося – на вулиці Ватутіна чи Пушкіна.

Анатолій Бейн пояснює: сім’ї, пам’ятники рідних яких розбили, кмпенсації чи відшкодування не отримують.

Натомість охорони на кладовищах немає.

– Для того, щоб поставити охоронців на кладовища, потрібні дуже великі кошти. Ми колись піднімали це питання, але фінансування завелике, – каже директор комбінату.

Працівник пункту прийому металобрухту Василь Понянко розповідає, що близько 2-3 разів на місяць люди приносять йому хрести або інші предмети з кладовищ.

– Це зазвичай люди зі складною долею – або з алкоголізмом, або наркозалежні. Часто приносять хрести, якісь елементи пам’ятників. Але я таке не приймаю – і сам вірю, що це гріх, і керівництво не дозволяє. Але мої колеги з інших пунктів таке беруть, – розповідає Василь Григорович.

Раніше ми писали, що в Умані невідомі понівечили пам’ятник загиблим героям АТО. Вони не лише зламали прожектор, який освітлював комплекс, а й викрали фото трьох ветеранів російсько-української війни. Через те, що поліція досі розшукує зловмисників, побратими загиблих оголосили грошову винагороду за інформацію про вандалів. За їх словами, вони хочуть відновити справедливість.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.