У Черкаській області обговорили інструменти підвищення якості позашкільної освіти

Опубліковано: 26.01.2021
Сергій Воронов розповів про етапи відновлення роботи закладів дошкільної освіти у Черкасах

Днями відбувся міжрегіональний круглий стіл «Позашкільна освіта: сьогодення та перспективи». Захід організовано Державною службою якості освіти України та її територіальними органами у Кіровоградській, Миколаївській та Черкаській областях.

Участь у заході взяли представники Черкаської області — керівники закладів позашкілля та представники засновників закладів.

Під час зустрічі мова йшла про інструменти підвищення якості позашкільної освіти та про розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах позашкілля як один із таких інструментів.

На важливості позашкілля як невід’ємного складника безперервної освіти та чинника всебічного розвитку дітей наголосила Алла Бондар, заступниця голови Служби. Наразі Служба розробляє критерії для оцінювання діяльності органів місцевого самоврядування щодо забезпечення якості освіти, які охоплюватимуть зокрема й питання розвитку позашкільної освіти. Це необхідно, щоб удосконалити мережу закладів позашкілля у нових громадах. Також буде укладений порадник для самооцінювання управлінських та освітніх процесів у закладах позашкільної освіти.

Валерій Данилевський, голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики та спорту Черкаської обласної ради наголосив на важливості якісної позашкільної освіти.

Анастасія Чубіна, заступниця міського голови міста Черкаси, у своєму виступі закцентувала увагу на підтримці закладів позашкільної освіти засновниками. Вона зазначила, що Черкаська міська рада, як засновник, зацікавлена у розвитку і функціонуванні закладів позашкілля міста та всіляко сприятиме їхньому розвитку. Разом з тим, Черкаська міська рада зацікавлена у наданні якісної послуги, тому розраховує на активність від керівників закладів щодо впровадження внутрішньої системи забезпечення якості.

Під час обговорення керівники закладів позашкілля поділилися досвідом проведення самооцінювання освітнього й управлінського процесів. Зокрема у виступі Юлії Темченко, директорки Черкаської дитячої музичної школи № 1 ім. М. В. Лисенка, йшла мова про необхідність створення унікальної внутрішньої системи забезпечення якості для кожного закладу, бо особливістю позашкілля є велике різноманіття напрямів діяльності: музика, спорт, мистецтво тощо. Але таке різне позашкілля має одну мету — вдосконалення своєї роботи і надання якісної послуги, яка задовольнить потреби і очікування дітей.

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.