У селі на Черкащині місцеві конфліктують з власником собачого розплідника

Опубліковано: 06.02.2021

У селі на Черкащині місцеві конфліктують з власником собачого розплідникаСуспільне Черкаси

У селі Свидівок на Черкащині чоловік розводить бійцівських собак. Зграя тварин звисає з паркана, чим лякає перехожих, а постійний гавкіт заважає спати – розповідають місцеві. Зі слів жительки села Ольги Пендюр, вони тримають в страху і дітей, і дорослих.https://www.facebook.com/v2.8/plugins/video.php?app_id=2581849931908443&channel=https%3A%2F%2Fstaticxx.facebook.com%2Fx%2Fconnect%2Fxd_arbiter%2F%3Fversion%3D46%23cb%3Df66e247d3a6f1%26domain%3Dsuspilne.media%26origin%3Dhttps%253A%252F%252Fsuspilne.media%252Ff1b282598bed054%26relation%3Dparent.parent&container_width=928&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fsuspilne.cherkasy%2Fvideos%2F689379341738214&locale=en_US&sdk=joey&width=500

На паркані дві таблички із зображенням собак і написи. Перший – “Закінчив курси охорони з відзнакою”, другий – “За 20 доларів порву лише штани”. Але, зі слів Ольги Пендюр, одними лише “штаньми” не обходиться.

“На мене кинулася собака велика, порвала на мені одяг. Щастя, що зі мною йшла дочка і допомогла. Йому виписали 51 гривню штрафу, мені 10 днів лікування оплачувати – вісім тисяч. Коли я підхожу до того тину, то мене аж трусить”.злі псиСуспільне Черкаси

Собаки також злякали дитину Наталії Головінової. Зі слів жінки, вона досі не може оговтатися.

“Нехай би поставив тин в 20 метрів і розводив тоді. Сьогодні я, а завтра хтось ще. Собаку можна нову купити, а дитину хто поверне”?

Зі слів депутата громади Миколи Саса, торік Олександру Шпаку вручили припис, аби той звів більший паркан, але він досі нічого не змінив:

“Виписали один раз штраф, 51 гривень, потім ще раз. Ми ж не можемо кожен день приходити і казати, щоб поставив вищий тин”.злі псиСуспільне Черкаси

Олександр Шпак вважає, що собак провокують, а доказів про напад на людей – немає:

“Покажіть, хоч один документ на підтвердження. Кого покусав собака? Це все обман і наклеп. Собак дратувати не треба, тоді ніхто не буде нападати”.

Тварин, з його слів, утримує легально, але побудувати новий паркан поки не в змозі. До того ж, розповів, не всі сусіди налаштовані так категорично. Один із них – сусід Олександр:

“Вони мені не заважають. Де люди набрали ті 42 підписи – я не знаю. Знаю точно, що ходять і дражнять їх”.злі псиСуспільне Черкаси

Зі слів Ольги Пендюр, люди не проти тварин, але для розплідника мають бути належні умови – вольєри і загорожі. Найкращий варіант – подалі від людей:

“Такий розплідник треба робити за межами села, у спеціально відведеному місці, щоб не було загрози для життя і здоров’я людей”.

Про цю ситуацію нове керівництво громади знає і, зі слів голови Будищенської ОТГ Григорія Приходька, вже поновили рішення сесії попереднього скликання:

“Це рішення зобов’язує його побудувати вольєри до першого березня. Якщо і цього разу він проігнорує, то будемо звертатися до правоохоронців”.злі псиСуспільне Черкаси

Зі слів юристки Людмили Бордунос, власник зобов’язаний ізолювати тварин, бо цього вимагає українське законодавство. Якщо чоловік не виконає припис, слід викликати поліцію і фіксувати повторне порушення:

“Якщо господар допускає повторного порушення протягом року, то ставиться питання конфіскації тварини”.

Юристка розповіла, що українська практика у цій сфері показує, що коли справа доходить до суду, він стає на захист людей, які можуть постраждати. Місцеві жителі налаштовані рішуче і здаватися не збираються.

Повне відео:

https://youtube.com/watch?v=JvJ4k_dDL_U%3Fenablejsapi%3D1%D0%9C%D0%9E%D0%97

Джерело: Суспільне

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.