Уманська міська рада повернула громаді міста земельну ділянку, вкрадену Цебрієм і Клочком (ВІДЕО)

Опубліковано: 10.02.2021

Уманською міською радою зупинено незаконне будівництво багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної інфраструктури за адресою вулиця Володимира Мономаха, 4а. Це так званий район паломництва хасидів. Крім того, було повернено у власність громади земельну ділянку, яка розташована під цим будівництвом.

Уманська міська рада повернула громаді міста земельну ділянку, вкрадену Цебрієм і Клочком (ВІДЕО)

Про це повідомив начальник відділу з питань комунальної власності та земельних відносин Уманської міської ради Євгеній Клімов.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - image-1.png

Ця історія із незаконним привласненням майна розпочалась у 2019 році, коли деякі суб’єкти, що пов’язані з колишнім керівництвом Уманської міської ради, викупили водонасосну станцію, яка розташовувалась на вулиці Володимира Мономаха, 4а.

Приміщення водонасосної станції ніякої цінності для підприємців не представляло, тому жителів міста Умань зацікавило, для чого ж купувати насосну станцію в районі паломництва хасидів, з якою метою?

А мета дуже проста: саме приміщення використовувалось для того, щоб в майбутньому взяти в довгострокову оренду земельну ділянку, а з часом викупити її та забудувати готелями і торговельно-розважальними комплексами. Зазначена земельна ділянка, площею 562 м², була відведена ТОВ «Будкомплект Умань» в оренду.

Договір оренди був укладений на 25 років (до 2045 року).

Зазначимо, що за діючим генеральним планом ця ділянка розміщена для так званої садибної забудови, тому там заборонено будівництво будь-яких багатоповерхових будинків, а тим паче торговельно-розважальних комплексів. Але це не завадило підприємцям за допомогою колишнього керівництва Уманської міської ради змінити з детальним планом територію зазначену земельну ділянку і передбачити там багатоповерхове будівництво.

Однак план території був скасований депутатами Уманської міської ради, і, відповідно, було заборонено здійснювати там будівництво багатоквартирних будинків. Крім того, Уманською міською радою було скасовано містобудівні умови та повідомлення про початок будівництва на зазначеній земельній ділянці, але це не зупинило зловмисників. Тому під час різдвяних свят вони почали розвалювати приміщення водонасосної станції навіть незважаючи на те, що зібралась вся хасидська спільнота та небайдужі громадяни.

Адже ця земля межує з могилою Раббі Нахмана і входить до історико-архітектурного заповідника «Стара Умань», де заборонено будь-яке будівництво.

Уманська міська рада повернула громаді міста земельну ділянку, вкрадену Цебрієм і Клочком (ВІДЕО)

До речі, земельна ділянка була здана за 11 941 грн в рік. А саме приміщення викуплено за 134 000 грн. Хоча всі знають орієнтовну вартість землі у цьому районі. Ось вам, так би мовити, результати роботи попередньої влади!

Однак нова місцева влада одразу відреагувала.

Всі зазначені будівельні роботи, які проводились на цій ділянці, були зупинені, а міська рада в свою чергу скасувала детальні плани території, скачували повідомлення про початок будівництва і на минулій сесії розірвали договір оренди земельної ділянки і на минулій сесії розірвали договір оренди земельної ділянки.

Так, як це було передбачено самим договором, а саме пунктом 38, за рішенням сесії договір можна розірвати в односторонньому порядку. А споруда була зруйнована і зараз там перебуває купа будівельного сміття, яке повинні прибрати і повернути землю громаді.

«Ми, як міська рада, будемо продовжувати роботи із зупинення незаконних будівництв і це стосується не тільки хасидського кварталу, це стосується всієї території Умані. Ми будемо і далі відстоювати інтереси громади!» – додав Євгеній Клімов.

Він також зауважив, що зараз відділ з питань комунальної власності та земельних відносин Уманської міської ради дуже активно працює в цьому напрямку і в майбутньому інформуватиме громаду міста Умані, щоб людям не було соромно за тих, кого вони обрали керувати містом.

Детальніше у відео:

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.