На Черкащині стартує конкурс мікрогрантів для сільських підприємців

Опубліковано: 13.02.2021
На Черкащині стартує конкурс мікрогрантів для сільських підприємців

У Черкаській та Вінницькій областях  стартував конкурс мікрогрантів для розвитку малого підприємництва «Село. Кроки до розвитку», який буде реалізовано в межах проєкту «Розвиток села та протидія пандемії COVID-19 через сприяння росту малого та мікропідприємництва». Прийом заявок на навчальний модуль триватиме до 21 лютого.

Переможцями конкурсу стануть 24 бізнес-ідеї, які запропонують жителі сільської місцевості. На реалізацію свого проєкту кожен його автор отримає 50 тисяч гривень.

Загальний бюджет конкурсу – 1,2 млн грн. З них 700 тис. грн надає благодійний фонд “МХП – Громаді”, решта –  внесок партнерів. 

Про особливості цьогорічного конкурсу організатори розповіли на пресбрифінгу, що відбувся учора в межах  Форуму взаємовигідного партнерства бізнесу, влади і громади.

Участь у конкурсі можуть узяти жителі сіл та малих міст Черкаської та Вінницької областей, які не більше 2 років, як зареєстровані підприємцями, або готові розпочати власну справу.

За словами керівника проєкту Катерини Лісіченко, перед стартом прийняття заявок для охочих проведуть онлайн-навчання, яке складатиметься із шести модулів. У ньому можуть взять участь усі, кого цікавить створення або розвиток власної справи. Під час навчання учасників вчитимуть писати бізнес-плани, розуміти ризики, правильно менеджерити свої проєкти.

На Черкащині стартує конкурс мікрогрантів для сільських підприємців

Для участі в конкурсі мікрогрантів не обов’язково проходити онлайн-навчання. Проте участь у ньому буде бажаною.

– Щоб взяти участь у конкурсі мікрогрантів, головне – мати ідею, бажання перемогти і команду. Далі заповнити аплікаційну форму і чекати результату, – говорить пані Катерина. – Ціль нашого конкурсу – допомогти початківцям заснувати власну справу. А ті, хто вже її має, могли перетворили цю справу у невеликий бізнес, який принесе як податки у місцеві бюджети, так і створить нові робочі місця.

Ще рік після реалізації проєкту учасники матимуть менторську підтримку від фахівців. На думку організаторів, це допоможе їм бути ще більш спроможними розвиватися далі.

Ініціатива реалізована в межах спільного проєкту Уряду Швеції та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні “Посилене партнерство для сталого розвитку”. Координаторка ПРООН в Черкаській області по цілях сталого розвитку Анна Бабкова наголосила на тому, що конкурс особливо актуальний зараз – у час COVID-19. Адже пандемія суттєво вплинула на життя людей і розвиток бізнесу.

Проєкт втілюватимуть благодійний фонд “МХП – Громаді”, який працює на територіях присутності МХП, у партнерстві з Агенціями регіонального розвитку Вінницької та Черкаської областей.

– Чому в межах конкурсу ми надаємо саме мікрогранти? Тому що в сільській місцевості є справді багато людей, в яких є бажання почати власну справу або підсилити її. Але бракує мотивації, розуміння, де брати ресурс. Тож певною мірою наш проєкт – це ще й про просвітництво. Не завжди для старту треба шалені кошти. Кошти мікрогранту можуть допомогти стартувати, – зазначила директорка Черкаської агенції регіонального розвитку Любов Ропало

На Черкащині стартує конкурс мікрогрантів для сільських підприємців

Заповнену аплікаційну форму можна надсилати до 31 березня на адресу mhp_hromady@mhp.com.ua.  Подати  заявку на навчання можна до 21 лютого за цим посиланням: https://cutt.ly/bkA3xzJ.

Джерело: 18000

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.