У вихідні на Черкащину чекає невелика відлига

Опубліковано: 20.02.2021
У вихідні на Черкащину чекає невелика відлига
фото тематичне

Компенсацією за аномальне тепло грудня-січня виявився тривалий лютневий холод. Майже тиждень від’ємна аномалія температурного фону 7-11º. І на останок зима підготувала ще одну порцію сильних морозів.

Про це повідомляє начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Атлантичний циклон зі сходу, затягнув у свою циркуляцію нову порцію арктичного повітря. А завдяки антициклону, який переміщується в помірні широти зі Скандинавії, це повітря буде додатково вихолоджуватися у нічні години.

Тому на Черкащині у найближчу ніч очікується до 25-27º, місцями до 29º морозу. Вдень на сонці морози швидко втратять силу, температура підвищиться до 9-11º морозу. Доба 19 лютого може стати найхолоднішою цієї зими.

У передостанні вихідні зими, 20-21 лютого, синоптична ситуація різко зміниться. З Атлантики прорветься великий за розмірами циклон, який несе із собою опади та потепління. Черкащина тривалий час буде знаходитися в теплому секторі цього циклону, температурний фон «стрибне» до невеликих позитивних значень: у суботу ще вночі прогнозуємо 14-19º морозу, але вже вдень від 4º морозу до 1º тепла.

Надалі температура повітря коливатиметься від 3º морозу до 2º тепла. Потепління в умовах переважно хмарної погоди призведе до поступового танення снігового покриву, утворення снігової каші, сповзання великих мас снігу з дахів будинків та падіння бурульок. Перші спроби весни звичайно невпевнені і часто змінюються похолоданнями.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.