Тубдиспансер, вкрадений Цебрієм і Клочком, буде повернено у комунальну власність громади Умані

Опубліковано: 22.02.2021

Міська влада на чолі з Іриною Плетньовою наводить лад у питаннях повернення вкрадених земельних ділянок у власність Уманської міської територіальної громади.

Тубдиспансер, вкрадений Цебрієм і Клочком, буде повернено у комунальну власність громади Умані

Про це повідомив начальник відділу з питань комунальної власності та земельних відносин Уманської міської ради Євгеній Клімов.

Зокрема, 12 лютого на сесії Уманської міської ради було припинено право користування  земельними ділянками по вул. Мала Садова, 16. Їх загальна площа становить понад 1 га.

Це територія колишнього фтизіатричного відділення туберкульозного диспансеру.

За часів діяльності попередньої міської влади на чолі з Цебрієм ці земельні ділянки було надано ПП «Профелектро» для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги. 

Усім відомо, що директором цього підприємства є племінник колишнього заступника мера Умані Сергія Клочка – Коломієць Євгеній Миколайович.

Ще наприкінці 2019 року – на початку 2020 року Цебрій з Клочком вкрали комплекс будівель та споруд колишнього фтизіатричного відділення туберкульозного диспансеру в місті Умань.

За даними слідства вартість продажу тубдиспансеру становила 14 млн, але, як встановлено слідчими, ринкова вартість продажу цього комплексу складає близько 21 млн грн. Тобто, лише на заниженні вартості продажу місто втратило близько 7 млн грн!

Враховуючи вартість земельної ділянки на якій розташовані ці приміщення, місто ще втратило б 5 млн грн.

Тобто, в загальному місто втратило б 12 млн грн у разі реалізації цієї оборудки!

Зазначимо, що вказана територія на сьогоднішній день перебуває в незадовільному стані. Приміщення відкриті, вікна побиті, за словами місцевих мешканців всередині оселилися безпритульні громадяни, які розкрадають і виносять метал, який потім продають.

Зрозуміло, що метою цієї оборудки попередньої влади було не відновлення роботи тубдиспансера, а його руйнування. Зокрема, будівництво на даному місці багатоквартирного житлового комплексу з об’єктами торгово-розважальної інфраструктури. Ці слова підтверджуються тим, що одразу після купівлі зазначеного нерухомого майна Уманською міською радою попереднього скликання розробляється детальний план території, яким тут передбачається багатоповерхова забудова.

Детальний план території не відповідає генеральному плану, бо це природо-охоронна територія, адже недалеко знаходиться дендропарк «Софіївка» і тут заборонено будівництво багатоповерхових комплексів.

Але це не завадило їм розробити і затвердити цей детальний план, після чого взяти зазначену земельну ділянку на 49 років в оренду.

Після того як зазначена земельна ділянка була взята в оренду планувалося зміна цільового призначення цієї земельної ділянки, забудова і майбутній викуп цієї земельної ділянки.  

Тож наступним кроком Умванської міської ради на чолі з Іриною Плетньовою буде подання позовної заяви до суду щодо повернення приміщень колишнього фтизіатричного відділення туберкульозного диспансеру у комунальному власність Уманської міської територіальної громади.

Нагадаємо, нещодавно було повернено земельну ділянку у районі паломництва хасидів на вулиці Мономаха, 4А в комунальну власність Умані. Раніше цю ділянку також було незаконно привласнено попередньою місцевою владою.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.