Школярів України вчитимуть розпізнавати перші ознаки інсульту

Опубліковано: 07.03.2021
604347c43251a695452793

З метою навчити дітей розпізнавати перші ознаки інсульту та звертатися за невідкладною медичною допомогою, в українських школах розпочинається освітня програма «Супергерої FAST»

Про це повідомляє пресслужба МОН України.

Концепція Нової української школи має на меті навчати дітей життєво необхідним навичкам та компетенціям у природний для них спосіб: через гру, співпрацю, спілкування. Запропонована програма є саме тим гарним прикладом компетентнісного підходу до навчання та надає дітям важливі знання про основи здоров’я і про те, як звернутися до невідкладної медичної допомоги. Тому Міністерство освіти і науки України підтримує проведення освітньої програми “Супергерої FAST”.

Долучитися до програми може кожна школа в Україні. Для цього потрібно лише зареєструватися на сайті .

Після реєстрації вчитель отримує безкоштовний доступ до усіх навчальних та методичних матеріалів для проведення тематичних уроків. Програма передбачає 5 інтерактивних занять, після яких діти отримують звання Супергероя FAST та відповідний сертифікат.

Глобальна мета програми – навчити 1 млн дітей в усьому світі розпізнавати симптоми інсульту. На підтвердження успішного проходження програми організатори пропонують всім Супергероям FAST фотографуватися в масках та завантажувати фотографії для встановлення рекорду Гіннеса – найбільшого в інтернеті фотоальбому Супергероїв. Долучитися до рекорду можна за покликанням. Маску можна роздрукувати прямо на сайті, або ж виготовити з кольорового паперу.

Програма «Супергерої FAST» побудована довкола трьох анімаційних супергероїв-пенсіонерів та їхнього онука. Вони використовують номер виклику швидкої як сигнал, що допомагає легко згадати симптоми інсульту:

1 – на одній стороні обличчя виникає раптова асиметрія (обличчя перекошується)

0 – нуль сили у руці

3 – дві губи і один язик раптово не можуть вимовляти слова

Кожна четверта людина може зустрітися з інсультом протягом життя. Це друга найпоширеніша причина смерті, третя причина інвалідності та одна з основних причин, чому діти втрачають своїх рідних. Інсульт ефективно лікується, якщо допомога була надана максимально швидко та правильно, тому кожна хвилина має значення.

Дослідження показують, що люди часто не впізнають ключових ознак інсульту і не відразу звертаються за медичною допомогою. Дослідження, опубліковане в журналі BMC Emergency Medicine, показало, що лише 23% пацієнтів з інсультом усвідомлювали, що у них інсульт. А тільки 11% з них негайно звернулися за швидкою допомогою.

Проєкт «Супергерої FAST» покликаний поширити знання щодо ознак інсульту через обізнаність дітей. Дізнатися більше про програму і долучитись до супергеройських сімей можна на сайті.

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.