Черкащанин написав більше тисячі картин, присвячених Шевченку (ФОТО)

Опубліковано: 09.03.2021

Черкащанин написав більше тисячі картин, присвячених Шевченку (ФОТО)

Фото: “Суспільне”

Художник Василь Гелетко з міста Ватутіне створив більше тисячі картин, які присвячені життю й творчості Тараса Шевченка.

Про це розповідає “Суспільне”.

Як розповів Василь Гелетко, любов до цієї тематики у нього з’явилась у молодших класах, коли намалював своє перше полотно.Черкащанин написав більше тисячі картин, присвячених Шевченку (ФОТО)

Фото: “Суспільне”

У майстерні Василя Гелетка на кожному полотні – український письменник Тарас Шевченко. Чоловік 35 років пише портрети поета та зображає героїв з його творів. Свою першу роботу, якій 53 роки, зберігає досі.

– Я на ній церкву намалював, вітряк. І Шевченко коло дуба сидить, “Мені тринадцятий минало…” пише і вівці пасе. Такий я образ створив, – розповів художник.

Малювати чоловік розпочав зі школи. Найбільше любить створювати картини про любов та життя, яке описує поет у свої творах.

– Я його коли малюю, використовую приглушені тони, коричневі. Я стараюся передати атмосферу тодішнього життя. Я вважаю, що попри все у Шевченка було щасливе життя. Хоч він і мало прожив, але багато створив як поет і художник, – зауважив Василь Гелетко.Черкащанин написав більше тисячі картин, присвячених Шевченку (ФОТО)

Фото: “Суспільне”

Чоловік розповів, що для того, щоб зануритись у епоху 19 століття і якомога реалістичніше відтворити життя улюбленого митця, прочитав більше трьохсот книг про Тараса Шевченка та детально вивчив його біографію.

– Були раніше таємні книжки. Раніше дістати їх було не просто, хоч вони мені все-таки траплялися. Навіть був записник Шевченка перефотографований, – додав художник.Черкащанин написав більше тисячі картин, присвячених Шевченку (ФОТО)

Фото: “Суспільне”

Зі слів Василя Галетка, своїми картинами він хоче привернути увагу не лише до постаті Шевченка, а й до цінностей, які були важливі для поета.

– Насамперед – це любов до України, любов до людей. Все, що він писав і малював – досі актуально. Я хочу, щоб люди пробудилися і трохи подумали, де, як і чого вони живуть на цьому світі, – поділився чоловік.

У планах художника створити ще декілька десятків полотен із Шевченком. Зі слів чоловіка, такою тематикою він хоче донести, що український дух вічний.

Джерело: 18000

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.