Уманські лісівники цієї весни висаджуватимуть дуб, модрину, липу та горіх чорний

Опубліковано: 11.03.2021
Уманські лісівники цієї весни висаджуватимуть дуб, модрину, липу та горіх чорний
фото тематичне

Головною лісоутворюючою породою для Уманського лісгоспу є дуб звичайний, проте під час цієї лісокультурної кампанії уманські лісівники висаджуватимуть також модрину європейську, липу дрібнолисту, горіх чорний та інші. Загалом цієї весни відтворення лісів на підприємстві проведуть на загальній площі 78,1 га, інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Про необхідний запас посадматеріалу на підприємстві подбали заздалегідь. У лісових розсадниках виростили 525,4 тис. шт. сіянців основних та супутніх лісоутворюючих порід. Зокрема, дуба звичайного – 484,5 тис. сіянців, ялини звичайної – 9,48 тис. сіянців, липи дрібнолистої – 5,2 тис. сіянців, горіха чорного – 4,8 тис. сіянців, яблуні лісової – 2 тис. сіянців, груші – 860 шт. сіянців та ін.
Крім того, в Уманському лісгоспі виростили 33,3 тис. шт. сіянців модрини європейської та дуба звичайного із закритою кореневою системою. Такий метод вирощування сіянців тут практикують вже кілька років поспіль. За словами уманських лісівників, це клопітка робота, але результат того вартий, бо такий посадковий матеріал краще приживлюється та дає змогу продовжити агротехнічні строки садіння лісових культур.

У структурних підрозділах заготовлено 4 тонни лісового насіння, а саме: дуба звичайного, липи дрібнолистої, горіха чорного, клена гостролистого, черешні лісової. Частина насіння буде використана при створенні лісових культур, решта – для висіву в лісорозсадники.

Як наголошує директор Уманського лісгоспу Михайло Вовченко, лісовідновлення – найважливіша складова роботи підприємства, тому до цього процесу у колективі ретельно готуються та підходять з усією відповідальністю. Наразі уманські лісівники чекають сприятливих умов і вже зовсім скоро розпочнуть садіння лісу.

Подбали уманські лісівники і про широкий асортимент декоративних рослин для озеленення, виростивши на розсадниках підприємства 72,8 тис. саджанців дерев та кущів для подальшої реалізації.
При створенні плантацій новорічних ялинок на площі 0,5 га буде висаджено п’ять тисяч сіянців ялини звичайної

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.