На річках Черкащини сьомий рік поспіль зберігається маловоддя

Опубліковано: 20.03.2021

На річках Черкащини сьомий рік поспіль зберігається маловоддя

 Фото: “Рідна Черкащина”

На Черкащині весняне водопілля 2021 року очікується вищим за минулорічне, однак з витратами води нижчими за норму.

Про це розповів директор Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Як відомо, весняне водопілля – це фаза водного режиму річки, яка характеризується найбільшою водністю і тривалим підняттям рівня води, й спостерігається щороку в один сезон.

Календарна зима 2020-2021 років була однією із найбільш холодних та найбільш сніжних для останніх 5 років. Проте, дефіцит опадів на Черкащині зберігається ще з лютого 2019 року і становить від 25 до 40 %. Найбільший в центральних районах області – Черкаському та Смілянському.

На річках Черкаської області зберігається низька водність, а на річці Рось утримується маловоддя. По бічному припливу води до Кременчуцького водосховища також спостерігається маловоддя.

Що стосується водопілля, то цього року можливий вихід води на заплаву, що є природнім явищем, часткове затоплення понижених ділянок заплав річок, стік води через каскад дніпровських водосховищ.

Проте в умовах значного дифіциту опадів в регіоні та продовження маловодного періоду, який триває сім років поспіль, питання раціонального використання води набуває вагомого значення. Синоптики зазначають, що відсутність “високої води” не дозволяє промити русла річок і закумулювати необхідну кількість води.

Джерело: 18000

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.