Хвороба Лайма: минулого року на Черкащині виявили 205 випадків зараження

Опубліковано: 15.04.2021
Хвороба Лайма: минулого року на Черкащині виявили 205 випадків зараження

За 2020 рік хворобою Лайма інфікувались 205 черкащан. Випадки зареєстрували на 18 адмінтериторіях. Захворюваність у Черкасах складала 43,9% від загальної кількості по області.

Про це повідомили на сайті Черкаського обласного лабораторного центру.

Симптоми  хвороби

Хвороба виникає після укусу або присмоктування кліща і супроводжується характерним клінічним проявом – мігруючою еритемою. Це кільце гіперемованої шкіри шириною 2-5 см з більш блідим центром. Тривалість інкубаційного періоду варіює у широких межах – від 1 до 53 днів, найчастіше близько 12 днів.

Часто разом із еритемою у людини з’являється гарячка, головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота тіла й млявість. Якщо захворювання не лікувати на ранній стадії, то в більш пізні терміни вражаються різні органи і системи організму: нервова, серцево-судинна система, опорно-руховий аппарат, селезінка та печінка.

При вчасно встановленому діагнозі, більшість пацієнтів можна успішно вилікувати антибіотиками.

Як уникнути зустрічі з кліщем?

У лабораторному центрі, аби вберегтись від укусу, рекомендують використовувати захисний одяг. Куртку або сорочку заправляти в штани, які в свою чергу заправляються в черевики, комір сорочки повинен щільно прилягати до шиї. Голову необхідно покрити головним убором. Важливо раз у 3-4 години оглядати шкіру.

Що не можна робити, якщо вкусив кліщ?

Якщо кліщ присмоктався до шкіри, то знімати його треба дуже обережно, щоб не обірвати хоботок. Не можна роздавлювати кліща, але якщо таке сталось, потрібно негайно вимити руки з милом, щоб запобігти попаданню збудника в мікроранки на тілі, на слизові оболонки носа, очей.

Додамо, високий рівень природної інфікованості кліщів бореліями помічали на територіях парків «Ювілейний», «Перемога», мікрорайонів «Соснівка», «Дахнівський» міста Черкаси, парку «Софіївка» в Умані.

Джерело: 18000

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.