Церковне свято 4 травня – що сьогодні відзначаємо

Опубліковано: 04.05.2021
Церковне свято 4 травня – що сьогодні відзначаємо

4 травня православні та католики шанують пам’ять Священномученика Яннуарія та Святителя Максиміана Константинопольського. Вони прославилися своєю беззаперечною вірою в Бога, милосердністю до людей.

Gazeta.ua пропонує більше дізнатися про життя та досягнення святих.

Священномученик Януарій походив з аристократичної сім’ї з Беневенто. Ще юнаком став першим єпископом рідного міста.

Під час гонінь Діоклетіана Януарій регулярно відвідував кинутих до в’язниці Поццуолі дияконів Созія і Прокла, спільно з ними звершував там літургію. Під час одного з таких богослужінь Януарія заарештували.

У 305 році єпископа, а також дияконів Созія, Прокла, Феста, читця Дезидерія і мирян Акуція і Євтихія намагалися спалити в печі, але усі залишилися неушкодженими. Згодом їх віддали на поталу звірам у цирку Поццуолі, але і вони не чіпали святих. Тоді їм відсікли голови. У момент кончини Януарію було близько 30 років.

Святий відомий у католицькому світі дивом, на яке збираються подивитися величезна кількість паломників. Засохла рідина в закритій ампулі, яку вважають кров’ю святого, при поміщенні її поблизу релікварія з головою Януарія починає розріджуватися.

Святитель Максиміан прославився добродійним життям
Святитель Максиміан прославився добродійним життям

Святитель Максиміан народився в Римі в багатій і благочестивій родині. Був простий у спілкуванні з людьми і любив жити далеко від мирської суєти. На власні кошти він ховав померлих, які прославилися святістю життя.

У Константинополі за чисте і добродійне життя патріарх Сисиній поставив його пресвітером. Після усунення з Константинопольського престолу єретика Несторія ієромонах Максиміана возвели на патріарший престол 25 жовтня 431 року.

Помер святитель Максиміан мирно 12 квітня 434 року.

4 травня маємо обов’язково привітати Олексіїв, Денисів, Пилипів, Іванів. Сьогодні вони відзначають свій День Янгола. Іменинники мають подякувати хрещеним за турботу та помолитися своїм святим наставникам із такими ж іменами.

Джерело: Вісті Черкащини

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.