Виконавчий комітет Уманської міської ради спростував недостовірну інформацію про закриття шкіл №1 та №4

Опубліковано: 11.05.2021
Виконавчий комітет Уманської міської ради спростував недостовірну інформацію про закриття шкіл №1 та №4

Останніми днями в групах соціальної мережі Facebook деякими особами розповсюджується провокаційна, недостовірна інформація відносно начебто закриття шкіл № 1 та № 4. Це повністю не відповідає дійсності.

Офіційну позицію Виконкому Уманської міської ради щодо подальшого навчання дітей у школах Умань оприлюднено на сторінці у Facebook.

Уманський міський голова Ірина Плетньова висловила свою позицію щодо подальшого навчання дітей у школах міста у відео, яке опублікувала на сторінці у Facebook.

У 2020 році Верховна Рада України ухвалила Закон «Про повну загальну середню освіту», який, зокрема, передбачає поділення шкіл на три типи закладів, що забезпечують повну загальну середню освіту: початкова школа, гімназія та ліцей.

При цьому були внесені зміни до Бюджетного кодексу України, а саме, розділ VI «Прикінцеві та перехідні положення» доповнено пунктом 50, яким установлено, що це треба зробити до 2022 року.

В протилежному випадку буде позбавлено державної освітньої субвенції, яка виділяється міському бюджету на оплату праці педагогічних працівників шкіл, в сумі 151 млн.грн.

Тому реформа стартувала в минулому році і має бути продовжена в цьому.

Управління освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради керується не публікаціями в пресі, статтями, а діючими законодавчими актами.

Більш того, на запрошення депутатів Уманської міської ради фракції «Слуга народу» Ганіча Олега, Дикун Діани, Ярошинської Олени та інших, 09.04.2021 місто Умань відвідала комісія у складі народних депутатів від партії «Слуга народу» Грищука Романа, Коваль Ольги, які є членами Комітету Верховної ради з питань освіти, науки та інновацій, заступника Міністра освіти і науки України Рогової Віри.

Комісія відвідала школи №1 і № 4 і визнала їх незадовільними для перебування дітей початкової ланки через маленькі приміщення, віддаленість від основного корпусу школи, де розміщені їдальня і спортивна зала.

В той же день на нараді комісія надала рекомендації щодо негайного переведення початкових класів шкіл №1 і № 4 у 8 школу.

Враховуючи зручність для батьків, бажання вчителів, міська влада не пішли на ці кроки, а навпаки, діти будуть довчатись у своїх школах.

Натомість ми маємо виконати вимоги реформи, щоб не втратити субвенцію. Викликає здивування, що позиція фракції «Слуга народу» Уманської міської ради докорінно розходиться з позицією їх політичної сили в Україні та діючим законодавством України”, – зазначено у дописі.

Зазначено, що на виконання реформи розроблено План заходів.

У публікації наголошено:

1) жоден заклад освіти комунальної форми власності, включаючи 1 і 4 школи, не закривається;

2) жоден вчитель – не скорочується;

3) всі діти, які навчаються з 1 по 8 клас – продовжують навчання;

4) усі майбутні 11 класи закінчать школу, де вони навчались;

5) набір дітей до перших класів планується продовжити у таких школах: Початкова школа № 1 м. Умань, Початкова школа № 2 м. Умань, школи №№ 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 14,17, Полянецька школа;

6) в 10 класи набір дітей будуть проводити Уманська міська гімназія, школа № 3 та школа № 9.

Крім того, дітям будуть забезпечені належні умови навчання: проведені ремонти в класах, закуплені меблі, забезпечене повноцінне харчування у їдальнях шкіл.

В порядку інформування: в Уманській територіальній громаді значно краща ситуація, ніж в інших: не закривається жодна школа і майбутні одинадцятикласники зможуть завершити навчання у своїх школах, наприклад, в Паланській ОТГ пониження ступеня у 4 школах в селах Іванівка, Кочубіївка і Городецьке уже в наступному навчальному році.

Всі заклики іти на так званий «мітинг», що організовується бізнесменом Андрієм Дикуном, через його суто політичні мотиви (програв вибори мера у 2020 році, зайнявши 3 місце) та особисті мотиви. Дикун А. вже тривалий час через ряд підконтрольних йому депутатів (Ганіча О., Дикун Д., Ярошинську О. та інших) намагається здійснювати тиск на керівництво міста і управління освіти та гуманітарної політики з метою взяття під контроль комунального підприємства «Уманьтеплокомуненерго» та примушення надати в оренду спортивну залу 3 чи 14 школи його приватним закладам освіти. При цьому не забезпечити потребу дітей 3 і 14 шкіл, на що міська влада і управління ніколи не піде.

Андрій Дикун через підлеглих і підконтрольних йому журналістів Гамалицю Володимира та Денисюк Світлану, деяких вчителів, які підпали під його залежність, розповсюджують провокативну інформацію щодо начебто продажу приміщень закладів освіти, що є повною брехнею“.

Звертаємось до всіх свідомих громадян, особливо до працівників бюджетної сфери!

“Жодних підстав проводити мітинги немає. Жоден заклад освіти закриватися не буде, вчителів не буде скорочено”, – наголошують у дописі.

На даний час в Україні триває карантин, за останніми даними міської лікарні, лише зараз в Умані є певна стабілізація. Однак варто не забувати вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та просимо не брати участь у масових заходах, які не мають смислового сенсу і здорового глузду, а з іншого боку можуть призвести до росту захворюваності в місті.

“ШАНОВНІ ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ! НЕ ВІДВОЛІКАЙТЕСЬ ВІД ВИКОНАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ОБОВ’ЯЗКІВ, ДОДЕРЖУЙТЕСЬ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ «ПРО ОСВІТУ», «ПРО ПОВНУ ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ», УСТАНОВЧИХ ДОКУМЕНТІВ ТА ПРАВИЛ ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ, ВИКОНУЙТЕ СВОЇ ПОСАДОВІ ОБОВ’ЯЗКИ. НЕСІТЬ ГІДНО ПОЧЕСНЕ ЗВАННЯ ВЧИТЕЛЯ І НЕ БЕРІТЬ УЧАСТЬ В ПОЛІТИЧНИХ БРУДНИХ ІГРАХ. ВАШЕ ЗАВДАННЯ НАВЧАТИ ДИТИНУ, А НЕ ДИСКРЕДИТУВАТИ СИСТЕМУ ОСВІТИ МІСТА СВОЄЮ ПРИСУТНІСТЮ НА ПРОВОКАТИВНИХ ЗАХОДАХ. НЕ ДОЗВОЛЯЙТЕ ВАМИ МАНІПУЛЮВАТИ!” – ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ УМАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.