Жителі села на Тальнівщині чекають свого сімейного лікаря вже 7 місяців

Опубліковано: 21.05.2021
Жителі села на Тальнівщині чекають свого сімейного лікаря вже 7 місяців

«Ми просимо, щоб у сільській амбулаторії працював лікар»

Минулого тижня до редакції газети «Новий Дзвін» надійшов лист із села Онопріївки, що на Тальнівщині. Цитуємо:
«Звертаємося до редакції про допомогу в забезпеченні нашої сільської амбулаторії лікарем. Числиться завідуючою сільської амбулаторії та сімейним лікарем Данилюк Ганна Вікторівна. Ми з нею підписали декларації. Але вже 7 місяців вона не працює в амбулаторії. Їздити в Тальне до лікарні далеко. Потрібно наймати таксі, а воно дорого стоїть. Записатися до Данилюк на прийом в поліклініку неможливо. Її часто немає на роботі в Тальному. Кажуть, що вона то на курсах, то в командировці, то ще десь. За роботу в нашій амбулаторії вона отримує гарну зарплату. Ми подивилися її декларацію, в якій написано, що вона працює сімейним лікарем по сумісництву. За минулий рік отримала додатково до основної зарплати директора ще 178 тис. грн. за роботу по сумісництву сімейним лікарем.
Підписатися під листом не можемо по поважній причині. Наш сімейний лікар сердиться, що ми хочемо, щоб вона працювала в амбулаторії та каже, щоб ми підписували декларації з іншим сімейним лікарем. А ми в Тальне до сімейних лікарів їздити не можемо. Ми просимо, щоб в сільській амбулаторії працював лікар.
Ваша газета єдина, хто пише правду. Просимо звернутися до перевіряючих органів, щоб забезпечили жителів нашого села допомогою лікаря в сільській амбулаторії. Жителі села Онопріївка»

Жителі села на Тальнівщині чекають свого сімейного лікаря вже 7 місяців


На наше прохання Ганна Данилюк, головна лікарка Тальнівського ЦПМСД (первинки) прокоментувала звернення від жителів Онопріївки так: «Кожен пацієнт має право на вибір лікаря. Якщо пацієнта не влаштовує лікар, то пацієнт може переукласти угоду з іншим лікарем» (переклад з російської).
Надавши слово одній та іншій стороні, ми поцікавились думкою жителів Онопріївки у телефонному режимі:
– Я особисто уклала з Данилюк договір. Але вже стара і їхати не можу в Тальне. Немає в мене 350 гривень прокатати на таксі в одну сторону і в черзі не зможу стояти. А коли до лікаря не подзвоню, вона не відповідає, або десь не у місті, – розповідає пані Марія, жителька с. Онопріївка.
– У мене є малі дітки, ви скажіть, як я маю добиратися до Тального до свого сімейного лікаря Данилюк? Не наїздишся, а вона вже 7 місяців сюди не хоче їхати, – скаржиться мати трьох дітей із Онопріївки.
За коментарями звертаємось до місцевого адміністратора Ольги Скиданюк. Жінка говорить, що про цю ситуацію знає, але зауважень до роботи лікарки Данилюк не має.
Павло Козаченко, сільський староста, розповів, що Онопріївська амбулаторія обслуговує жителів не тільки Онопріївки, а й сусідніх сіл Антонівки, Кобринового, Кобринової Греблі, Павлівки Другої, Кобиляк та Заліського. І сімейного лікаря Ганни Данилюк у амбулаторії не було близько 7 місяців. Про це Козаченку заявляли неодноразово на сільській сходці. На запитання старости, чому лікар не приїжджає до пацієнтів, Данилюк відповіла, що не їздить через ковід.
Тальнівчанка Ліна Яловська – одна з багатьох, яка також підписала декларацію із Ганною Данилюк. Проте, коли жінка серйозно захворіла і звернулась за допомогою до свого сімейного лікаря, почула відмову:
– Я не жителька Онопріївки, та маю також неприємний досвід спілкування з лікаркою Данилюк, – каже Яловська. – На мої телефонні дзвінки вона не вважає за потрібне відповідати. Коли я захворіла на ковід, вона відмовилася навіть консультувати, пояснючи це так, цитую: «Думаю, Вам не совсем комфортно со мной общаться, потому что я говорю на русском языке».
Досвід інших громад показав, що сімейні лікарі навіть у період пандемії приїжджали на планові прийоми громадян навіть у найвіддаленіші села. У Тальнівській громаді, за інформацією місцевого ЦПМСД (первинки), сімейні лікарі на села розпочали виїжджати лише із 6 травня цього року. Жителям Онопріївки пощастить 21 травня – їхній сімейний лікар Ганна Данилюк має навідати пацієнтів.

Джерело: Вісті Черкащини

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.