На Лисянщині показали старовинні і сучасні вишиванки

Опубліковано: 22.05.2021
На Лисянщині показали старовинні і сучасні вишиванки

На святі «А над світом українська вишивка цвіте» яке відбулося 20 травня на площі Миру в Лисянці найбільше увагу присутніх привернули колекції вишиванок жителів Хижинець Валентини Маленко та Олега Короленка. Пані Валентина представила традиційні жіночі сорочки з бабусиної скрині, вишиті рослинно-квітковим орнаментом початку 20 століття, а Олег Короленко показав сорочки, вишиті його бабусями та Надією Балан з Лисянки.

– Надія – талановита майстриня, яка вишила мені на замовлення 10 сорочок, – розповів він. – Вони не лише на свято, як от сьогодні, а й для роботи. Я працюю в будинку культури і часто виступаю в них на сцені. Вважаю, що кращого одягу, ніж наша вишиванка, людство не придумало.

Для вчительки Галини Кротик з Бужанки стала розрадою та відпочинком після гомінких шкільних робочих днів вишивка рушників. «Щоб вишити рушник, потрібно його спланувати, підібрати правильні кольори та відтінки ниток. Узори бувають різноманітні. Рушник вишиваю за тиждень з хорошим настроєм та бажанням побачити результат роботи», – каже вона. В колекції Галини Ростиславівни є багато рушників, виконаних в різних техніках. Навіть, є унікальний рушник в якому поєднано чотири види вишивки.

Джерело: Вісті Черкащини

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.