У погріб черкащанки залізла півметрова змія (ФОТО)

Опубліковано: 25.05.2021
У погріб черкащанки залізла півметрова змія (ФОТО)
Фото Анни ПоліщукЗмія завжди пів метра – корсунчанка фотографувала її зблизька.

Фотографією змії поділилася власниця льоху Анна Поліщук. Мідянки неодноразово залізали у льох черкащанки. Вона зізнається, що за кілька років уже звикла до них – настільки, що виносить змій руками.

Інцидент трапився 17 травня у селі Кичинці, який розташований у Корсуні-Шевченківському. Анна Поліщук виявила змію випадково, коли спустилася у погріб. Впевнена, що причина, чому в погріб залізла змія – спекотний день і місцерозташування будинку – черкащанка живе поблизу лісу.

– Така красуня відпочиває зараз у моєму льоху. Вбивати її не буду – у мене до змій дуже спокійне відношення. Ми знайдемо компроміс, який влаштує і мене, і цю красуню, – розповідає Анна Поліщук. – У нас льох кам’яний і “врізаний” у великий пагорб. Є щілини між каменями. Впевнена, що через них вона і пролізла у льох.

У погріб черкащанки залізла півметрова змія (ФОТО)

Анна Поліщук розповідає, що така знахідка у неї не вперше – за кілька років вона бачила достатньо змій. За її словами, увесь цей час змінювалися лише розміри.

– Раніше, в минулі роки, завжди виносили їх подалі від дому. А зараз вирішили, що нехай залишається, бо вона нам не заважає. Може, хоч мишей менше у льоху стане, – каже корсунчанка.

Коментаторка Олександра Ціцей також неодноразово ловила мідянок у своєму погребі. Жінка розповідає, що живе неподалік від води, тому ці змії – часті “гості” у її домоволодінні.

У погріб черкащанки залізла півметрова змія (ФОТО)

– Коли я змій ловлю – мене чути аж в сусіднє село. Змія, напевно, більший стрес має, ніж я. Руками ще не ловила, але минулого року “гостя” вже так мене роз’їла, що я хотіла ловити руками.

Знавчиня змій Ольга Сергієнко розповідає, що мідянка – неотруйна змія. Головний її раціон – це миші, на яких діє її отрута. Водночас для людини доза отрути не страшна.

– Мідянка – неотруйна змія, занесена до Червоної книги України. Вона вбиває жертву в основному душачи. Слина має певну токсичність для дуже дрібних тварин, але безпечна для людини. Спеціально нападати ні на кого не буде, – пояснює Ольга Сергієнко.

Зазвичай змія може вилізти з приміщення тим самим шляхом, яким і потрапила в нього. Однак якщо вона заважає або лякає людей, її можна винести. Особливо “безстрашні” можуть винести полоза, взявши руками. Проте менш “контактний” варіант – перекласти віником змію на совок. Коли змія опиниться на вулиці, вона сама втече. Однак її можна віднести й трохи далі від приміщення, в яке вона залізла.

Щороку жертвами отруйних змій стають десятки людей — переважно через власну необачність чи нерозважливість. Раніше ми повідомляли, що робити у випадку, якщо черкащани зустрінуться зі змією на природі.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.