У селі на Черкащині археологи досліджують давні могильники (ВІДЕО)

Опубліковано: 29.05.2021

Біля селі Івківці на Черкащині археологи досліджують давні могильники. Знахідки, які нині відкопали науковці, доводять, що за часів Великого переселення народів люди залишалися жити на цій території. 

Про це розповідають у сюжеті “Свідка“.

Перші поховання праслов’ян біля Івківів дослідники знайшли ще 5 років тому. Датувались вони І ст. нашої ери. Натомість могильник, який археологи вивчають зараз, доводить, що під час Великого переселення народів люди залишались жити на цій території.

– Група праслов’янського населення продовжувала існувати тут певний час, коли інші переселились на північ. І жила досить добре, – говорить співробітник Інституту археології НАН України Юрій Башкетов. – Я працюю все життя й ці матеріали знаю: такої кількості й різноманіття імпортів ще не бачив.

Зокрема, на заможність людей тих часів вказують такі знахідки як уламки візантійських амфор, кілька статуеток й намистин із прикрас небіжчиків та інші прикраси.

У селі на Черкащині археологи досліджують давні могильники (ВІДЕО)

Опісля закінчення дослідження могильників науковці планують повернутись на Черкащину для пошуку залишку поселень того періоду.https://www.youtube.com/embed/dpJLBXV5LlA

Джерело: 18000

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.