Бити чи не бити: чи дозволяють черкащани фізично карати своїх дітей у виховних цілях? (ВІДЕО)

Опубліковано: 01.06.2021
Бити чи не бити: чи дозволяють черкащани фізично карати своїх дітей у виховних цілях? (ВІДЕО)

Щорічно з 1998 року 1 червня в Україні відзначають День захисту дітей. До цієї дати в усьому світі психологи та батьки активно дискутують, чи можна карати дітей фізичною силою. Мова йде навіть про “шльопання” по сідницях.

Згідно з дослідженням Університету Міссурі, якщо відносно дитини віком до 6 років батьки дозволяли собі фізичні покарання, то у підлітковому віці або й раніше вона проявляла непокору. Водночас черкаська психологиня Інна Лук’янець зауважує: під час фізичного покарання батьки проявляють своє невміння бути авторитетом для дитини.

65-річний черкащанин Валерій журналістам “Про все” розповів, що не бачить нічого поганого у фізичному покаранні:

– Нас батьки теж могли “шльопнути” і нічого – ми непогані виросли. Тому можна, звісно, але краще обходитися без цього.

30-річний Богдан, житель Умані, впевнений, що фізичне покарання – невід’ємна частина виховного процесу.

– Ми дітей караємо. Раніше робили це частіше, зараз менше. Це потрібно робити, тому що дитина може розбеститися і з часом “вилізти на голову”.

Натомість 37-річна освітянка Ірина Ткаченко запевняє, що з будь-якою дитиною потрібно домовлятися.

– Я працюю з дітьми й запевняю: з будь-якою дитиною можна домовитися. І якраз навчити цього мистецтва домовлятися мають батьки. Якщо вони не вміють словесно обговорити проблему й умовити своїх дітей на якийсь вчинок, переконати у його необхідності – то проблема в самих батьках. Значить, вони не вміють домовлятися, – каже черкащанка.

Детальніше про відповіді учасників опитування – у відео.https://www.youtube.com/embed/eemYrdMMMLQ

За даними Нацполіції Черкаської області, за період перших карантинних місяців було зареєстровано 1037 повідомлень про насильство. З них 881 – заяви від жінок, 32 – повідомлення про насильство над дітьми. Однак статистика не повна, адже не всі жертви звертаються до правоохоронців за допомогою навіть коли її потребують. Редакція “Про все” дослідила, як жертви фізичного, сексуального, емоційного або економічного насильства можуть себе захистити та припинити знущання над собою.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.