Урожай соняшника на Черкащині може бути рекордним

Опубліковано: 19.06.2021
Урожай соняшника на Черкащині може бути рекордним

Цьогоріч на Черкащині очікується високий середньообласний врожай соняшника, а валовий збір – рекордний.

Прогнози повідомив директор Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Агрометеорологічні умови сприяли появі дружніх сходів, були цілком задовільними для періоду листоутворення та сприяли формуванню кореневої системи у соняшника:

  • весна була прохолодою з періодичними дощами, які на достатньому та оптимальному рівні підтримували вологі запаси ґрунту;
  • середня температура у травні й першій половині червня була на 1-2°С нижчою від норми, максимальна температура не перевищувала 26-28°С;
  • останні заморозки спостерігались 10-11 травня, їх інтенсивність становила 1-4°С і шкоди для сходів не представляла.

Так, на окремих площах спостерігалися й значні дощі у супроводі граду та шквалів. Локально цілком можливе замулення, пошкодження чи змив посівів. Проте, в масштабах області таких площ небагато.

За спостереженнями агрометеорологів області, нині на посівах соняшника триває листоутворення, подекуди сформувалось суцвіття.

За словами Віталія Постриганя, червень та липень очікуються помірно теплими з позитивною аномалією температури за місяць на 1°С.

Додамо, майбутній врожай також залежить від заходів спрямованих на захист та збереження посівів від шкідників та хвороб, умови для розповсюдження яких цьогоріч сприятливі.

Джерело: 18000

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.