На Черкащині через негоду затопило розкопки, де знайшли стародавні артефакти

Опубліковано: 25.07.2021

На Черкащині через негоду затопило розкопки, де знайшли стародавні артефактиМикола Кулик

На Черкащині унаслідок сильних дощів замулило місце, де проводили археологічні розкопки та знайшли артефакти Римської імперії та Єгипту. Про це повідомили в пресслужбі Державного історико-культурного заповідника “Трипільська культура”.

Йдеться про розкопки у селі Івківці на Чигиринщині. Негода і зливи тривали 19 та 20 липня. Наслідки руйнувань можна побачити на світлинах нижче:На Черкащині через негоду затопило розкопки, де знайшли стародавні артефактиМикола КуликНа Черкащині через негоду затопило розкопки, де знайшли стародавні артефактиКолаж Суспільне, фото – Іван Кулик

“Тони води і замулені майданчики зводять нанівець левову частину розчисток, зроблених за останні дні. Спроби по гарячих слідах частково ліквідувати наслідки стихії були марними. Злива 20-го липня відкидає нас далеко назад у роботі”, – зазначили в пресслужбі.На Черкащині через негоду затопило розкопки, де знайшли стародавні артефактиМикола Кулик

Що відомо

  • Артефакти Римської імперії та Єгипту знайшли археологи під час розкопок у селі Івківці на Чигиринщині. Речі, датовані вони першим-другим століттям нашої ери, виявили у кремаційному могильнику на полі.
  • За словами наукового співробітника інституту археології Юрія Башкатова, знайдені предмети унікальні і не мають аналогів на території Середнього Подніпров’я.
  • Знайдені артефакти передадуть до Черкаського археологічного музею. Згодом їх зможуть побачити усі охочі.

Джерело: Суспільне

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.