Уряд посилив відповідальність за домашнє насильство. Що зміниться для черкащан?

Опубліковано: 07.08.2021
Уряд посилив відповідальність за домашнє насильство. Що зміниться для черкащан?

Верховна Рада проголосувала в другому читанні та в цілому за зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Законопроект №3908-1 посилює відповідальність за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі, повідомили в пресслужбі Верховної Ради.

Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), якими:

  • Доповнено санкцію ст. 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) стягненням у виді суспільно корисних робіт.

Раніше такі фізичне, психологічне чи економічне насильство, що не спричинило тілесних ушкоджень, а також погрози, образи, переслідування, позбавлення їжі та майна і грошей каралися штрафом від 170 до 340 гривень або громадськими роботами строком від 30 до 40 годин, або адміністративним арештом до семи діб.

  • Військовослужбовці, військовозобов’язані та резервісти під час проходження зборів, а також особи рядового і начальницького складів Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту і Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, поліцейські несуть адміністративну відповідальність за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування на загальних підставах;
  • Змінено строк накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 173-2 КУпАП;
  • Виключено необхідність участі особи, яка вчинила порушення ст. 173-2 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення.

За інформацією пресслужби Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.