Жителі трьох черкаських сіл страждають від диких свиней

Опубліковано: 08.08.2021
Жителі трьох черкаських сіл страждають від диких свиней

Нашестя диких свиней переживають жителі сіл Роги і Паланочка Маньківської громади Уманського та Поташі Звенигородського району. Вепри бігають селом та знищують городину. 

Про це йдеться у свіжому номері газети “Вечірні Черкаси”.

Віктору Козенку з Рогів свині знищили весь урожай кукурудзи.

– Посадив для онуків солодку кукурудзу, – розповідає селянин. – Думав,
приїдуть до діда й поласують. Але в ніч на 30 липня на моєму городі випасалося ціле стадо свиней. Від кукурудзи та й іншої городини нічого не лишилося. Ніби орда пройшла. І немає кому скаржитися.

Староста села Марина Лісовець каже, що нашестя почалося в цьому році.

– Свині йдуть у село, абсолютно нічого не боячись. Нищать городину, толочать пшеницю. Лякають дітей і дорослих. Дійшло до того, що виїдали все з собачих мисок, поки собаки забивалися в будки й тремтіли від страху. Управи на свиней немає ніякої. Стріляти їх можна тільки взимку, – говорить Марина Лісовець. – Кажуть, що вони прийшли з приватного мисливського господарства, що в селі Поташ Тальнівської громади. Раніше в нас їх не було.

У сусідньому селі Поташ від диких свиней потерпають постійно. Пенсіонерка Галина Назаренко минулого місяця тричі відганяла табун від городу.

– Потім не витримала й зателефонувала мисливцям. Вони приїхали, походили лісом, постріляли в повітря. То ті свині й ділися десь, – розповідає Галина Назаренко.

Колишній сільський голова Поташі Сергій Тарамбула розповідає, що свині йдуть із приватного мисливського господарства ТОВ “Потаське”.

– Спочатку їх тримали у вольєрі, але вепри розплодилися так, що їх випустили на волю. Сезон полювання на них відкривають лише 9 грудня. До того часу вони знищать людям усю городину. Думаю, їх
можна стріляти просто зараз, адже їхня щільність у 3-4 рази перевищує максимально допустиму на гектар лісових угідь. На проблему мають звернути увагу керівники громад, – зазначає Сергій Тарамбула.

У минулі роки вепри вільно розгулювали центром Поташі, доходили до
сільської ради й пам’ятника Шевченкові. Зараз вони загрожують двом громадам.

Джерело: 18000

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.