“Цікава історія”: у кардіоцентрі розповіли, як пересаджували донорське серце черкащанину

Опубліковано: 11.08.2021
“Цікава історія”: у кардіоцентрі розповіли, як пересаджували донорське серце черкащанину

Під час пресконференції, присвяченої трансплантації серця, головний кардіохірург Олег Журба розповів, як вдалося пересадити здорове серце від людини, якій констатували смерть мозку.

Серцево-судинний хірург і головний позаштатний кардіохірург Олег Журба зазначив, що ця історія “дуже цікава”.

– Пам’ятаю, ми зателефонували пацієнту і сказали, що є унікальна можливість пересадити йому донорське серце. На це чоловік сказав, що йому потрібно подумати п’ять хвилин. І після цього погодився, – згадує кардіохірург. – На цьому моменті я дуже вдячний директору “швидкої”, який в екстрені терміни відіслав бригаду до будинку пацієнта і медики привезли його в кардіоцентр.

За його словами, після цього медики кілька годин робили тест зі змішуванням крові потенційного донора й пацієнта. Він виявився вдалим, і після цього почалася серйозна підготовка до трансплантації.

– Коли ми почали операційне втручання, отримали повідомлення від іншої бригади медиків : “Вилучення починається”. Через 36 хвилин серце було в кардіоцентрі в льоді, законсервоване у спеціальній речовині. Вона дає можливість протягом трьох годин пересаджувати цей донорський орган, – пояснив Олег Журба.

Після цього операція тривала кілька годин. Під час пересадження серця хірурги почали хвилюватися, оскільки серце почало завчасно “прокидатися”. Однак медики встигли вдало закінчити операцію.

– Сама трансплантація для хірурга-практика не важка, вона не відрізняється від інших трансплантацій. Але вона відповідальна, бо один неправильний шов може викликати кровотечу, – наголосив кардіохірург.

Нині, за словами Олега Журби, пацієнт добре себе почуває і перебуває у відділенні інтенсивної терапії. Однак не тому, що потребує її, а тому що там наявна відокремлена палата.

– Доступ до неї обмежений і для медперсоналу, і для рідних, тому що в перші тижні після трансплантації пацієнт дуже вразливий до інфекцій.

Олег Журба розповідає, що чоловік уже впевнений у собі і навіть запитує, коли його відпустять додому.

Голова фракції ВО “Черкащани” Олександр Коваленко розповідає, що гордий за те, що зробили лікарі кардіоцентру.

– Коли я переглядав відео, на якому були кадри з трансплантації, у мене від хвилювання прискорилося серцебиття. Але не від страху, а через гордість за наших лікарів, за те, що вони зробили. Це величезний прорив – на всеукраїнському рівні, – прокоментував Олександр Коваленко

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.