Медогляд у школу: які довідки потрібно отримати черкащанам до 1 вересня

Опубліковано: 19.08.2021
Медогляд у школу: які довідки потрібно отримати черкащанам до 1 вересня

Перед початком навчального року дитина має пройти профілактичний медогляд у школу і принести довідку за формою №086-1/о.

На початку навчального року профілактичний щорічний медогляд проходить кожна дитина, незалежно від віку. Довідку про здоров’я мають принести усі: як першачки, так і учні старших класів. Кожного року 1 вересня діти мають принести до школи довідку за формою №086-1/о. Її видає педіатр чи сімейний лікар. Окрім позначок від профільних спеціалістів, він зазначить там групу для занять фізкультурою. Про це повідомляє “ТСН”.

Карту профілактичних щеплень – довідку форми № 063/о, якщо дитина одержала нові щеплення, також потрібно додати для школи.

Яких лікарів потрібно пройти перед школою

Щорічний медогляд школярів здійснюється за місцем проживання. Він обов’язковий і відбувається в присутності батьків.

У поліклініці медогляд безкоштовний. Приватні клініки пропонують пакети послуг і оглядів лікарів для приймання до дитячого закладу.

Згідно зі схемою періодичності обов’язкових медичних профоглядів учнів шкіл від МОЗмедогляд дітей перед першим класом, сьомим і одинадцятим відрізняється за списком профільних лікарів і аналізів.

Медогляд дітей перед 1 класом 

Медогляд у школу: які довідки потрібно отримати черкащанам до 1 вересня

Дошкільнят повинні оглянути наступні лікарі:

 • хірург;
 • ортопед-травматолог;
 • офтальмолог;
 • стоматолог;
 • інші спеціалісти за показаннями

Аналізи перед 1 класом

 • аналіз крові на гемоглобін;
 • інші аналізи за показаннями.

Спеціалісти проведуть обстеження і огляд дитини, внесуть дані про стан здоров’я у медичну довідку №086-1/о, а якщо буде потрібно, направлять на додаткові обстеження до профільних закладів, щеплення, ЛФК.

ГРАФІК ПЛАНОВИХ ОГЛЯДІВ ДІТЕЙ ВУЗЬКИМИ СПЕЦІАЛІСТАМИ

У таблиці медоглядів перед школою для різних вікових груп учнів ми зібрали перелік усіх лікарів, які повинні оглянути дитину на тому чи іншому етапі. 

Медогляд у школу - яких лікарів потрібно пройти (Таблиця за віком) / ©

МЕДОГЛЯД ПЕРЕД ШКОЛОЮ У 7-10 РОКІВ

Медкомісія для дитини у 7-10 років – це обов’язковий огляд у педіатра/сімейного лікаря інших вузьких спеціалістів. Додаткові дослідження і аналізи роблять за показаннями (див. таблицю).

МЕДОГЛЯД У 11-РІЧНОМУ ВІЦІ

У 11 років діти мають пройти огляд у педіатра, а також профільних лікарів. 

МЕДОГЛЯД У ШКОЛУ У 12-13 РОКІВ

Учня 12-13 років повинен оглянути педіатр, а інші вузькі спеціаліст – за показаннями.

МЕДОГЛЯД У ШКОЛУ В 14-15 РОКІВ

Старші учні мають свій перелік лікарів, який потрібно обійти для поступлення у наступний клас. У 14-15 років до сімейного лікаря, хірурга та інших вже звичних для дитини лікарів додаються нові спеціалісти: гінеколог і психолог. Дивіться нашу таблицю із детальною інформацією.

МЕДОГЛЯД ПЕРЕД ШКОЛОЮ У 16-17 РОКІВ

Підлітки мають проходити перевіряти гостроту зору та слуху, причому, не лише перед 1 вересня, а хоча б раз на рік, а також пройти діагностику плоскостопості.

Які довідки необхідні перед школою

Школярі мають проходити медичний огляд до школи один раз на рік, але не обов’язково робити це саме перед 1 вересня. Слідкуйте за станом дитини. Профільні спеціалісти, так само як і ваш сімейний лікар працюють не лише влітку.

Довідка до школи / ©

Тож, обійшовши усіх фахівців, ви віднесете до школи довідку форми № 086-1/о у учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду

Її ваш педіатр чи сімейний лікар видасть після огляду дитини. За необхідності лікар може направити дитину на вакцинацію,

У довідці лікар має зазначити:

 • прізвище, ім’я, по батькові дитини;
 • дату народження;
 • місце проживання;
 • інформацію про стан здоров’я дитини та можливість відвідування закладу дошкільної освіти. 

Якщо дитина має певне захворювання, то лікар зазначить застереження щодо фізичних навантажень та інші рекомендації медичного характеру. 

Також школа потребує довідки форми № 063/о. Це карта профілактичних щеплень, що буде містити інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб.

Календар щеплень МОЗ / ©

Якщо дитина була вакцинована вчасно за Календарем профілактичних щеплень, то  з 7 до 14 років їй не проводитимуть вакцинацію чи ревакцинацію. Відповідно, дані у карті профілактичних щеплень не оновлюються і довідки не потрібно.

Водночас у школі можуть попросити принести довідку про щеплення, якщо у навчальному закладі немає таких даних дитини (наприклад, ви перейшли у нову школу). Так само довідка буде потрібна, якщо вашій дитині робили щеплення – планові чи пропущені.

Джерело: Про Все

No Comments

  Leave a Reply

  Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.