Полюють на довірливих: правоохоронці попереджають про шахрайства

Опубліковано: 19.08.2021
Полюють на довірливих: правоохоронці попереджають про шахрайства

Поліцейські Черкащини звертаються до громадян із проханням бути більш пильними, оскільки випадків шахрайства останнім часом суттєво побільшало. Правоохоронці нагадують найпоширеніші схеми шахрайства та правила, які допоможуть розпізнати зловмисників й уберегтися від наслідків протиправних дій.

Найбільш розповсюджений вид шахрайства — це телефонні дзвінки. Жертвами цього виду шахрайства стають не лише люди похилого віку, але і представники молодшого покоління.

Найпоширенішою схемою залишається «Ваш родич у біді».

Схема доволі проста, але вирішальними тут є фактори несподіванки та гра на емоціях потерпілого. В таких ситуація бажано діяти таким чином:

Якщо вам надійшов подібний дзвінок, необхідно негайно зв’язатись з родичем або з тими людьми, які можуть бути поруч із ним, та перевірити отриману інформацію. Якщо телефон родича вимкнений, не панікуйте, наберіть «102» та перевірте дані про «проблеми з законом» у ваших рідних.

Щоб не стати жертвою таких шахраїв, треба слідувати таким правилам:

1. Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.

2. У таких випадках ніколи не називайте своїх близьких на ім’я. Попросіть людину, яка вам зателефонувала, назвати прізвище, ім’я, по батькові й дату народження родича. Практично в 100 відсотках випадків такою інформацією «злочинці» не володіють і ваш номер набрали шляхом випадкового набору.

3. Уточніть, в якому саме відділі поліції знаходиться ваш родич, після чого передзвоніть до чергової частини або за номером «102» й перевірте інформацію.

4. Передзвоніть тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в цю хвилину бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.

Ще одна поширена схема шахрайства «Дзвінок з банку».

Якщо вам телефонують з банку та просять надати конфіденційну інформацію, дійте наступним чином:

Термін дії картки, CVV-код і пароль з SMS, відправленої банком є секретною інформацією, повідомляти її клієнт не повинен нікому, навіть співробітникам банку.

Якщо шахрай говорить, що ваша картка заблокована, перервіть розмову і передзвоніть на гарячу лінію свого банку.

Якщо ви все-таки надали конфіденційні дані, негайно блокуйте вашу банківську карту і повідомляйте поліцію.

Будьте обачними, не робіть жодних поспішних рішень, це допоможе зберегти кошти. У разі якщо ви стали жертвою шахраїв, негайно звертайтеся до найближчого відділення поліції, чи телефонуйте за телефоном «102». Запам’ятайте, при розкритті таких злочинів головне — не втратити час! — наголошують правоохоронці.

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.