Шевченківський фестиваль всьоме “відбурлив” у Моринцях

Опубліковано: 25.08.2021
Шевченківський фестиваль всьоме “відбурлив” у Моринцях

На батьківщині Тараса Шевченка знову відбувся мистецько-патріотичний фестиваль його імені – “Ше.Fest”. Уперше фестиваль заявив про свою потужну місію в 2014 році. Відтоді ця знакова подія лише вдосконалюється змістовно та великими кроками збільшує свою аудиторію. Вже сьогодні можна сказати, що “Ше.Fest” є повноправним фестивалем на фестивальній мапі України.

Цього року на гостей та учасників фестивалю чекали вже аж 15 різноманітних локацій. Очікувано бажаною стала презентація вистави “Шевченко. Остання любов”, яку було створено спеціально для “Ше.Fest”. ще однією родзинкою фестивалю стало приготування  шевченківського борщу з карасями. Душу в його приготування вклала команда журналістів та видавців СБУ ( “Справжній Український борщ”), що вперше заявила про себе під час “Крутого замісу”. Головний натхненник команди, відомий кулінар Андрій Крижанівський, готувався до гастрономічного виступу ретельно. Вивчав переписку Кобзаря та архівні згадки про знаменитий борщ із карасями, який оспівував Шевченко.

Шевченківський фестиваль всьоме “відбурлив” у Моринцях

До речі, цьогорічний —”Ше.Fest” відвідали щонайменше десять тисяч гостей. Проте, організатори подбали про безпеку та необхідні засоби захисту. Приємно , що фест не полишив своєї заявленої традиції безалкогольного заходу.

Шевченківський фестиваль всьоме “відбурлив” у Моринцях

Директор ТОВ “НВФ “Урожай” Олександр Воскобойнік зазначив, що традиційно з 2014 року фестиваль відбувається на території села Моринці, на землях якого працює підприємство ТОВ “НВФ “Урожай” холдингу МХП. Тому всебічна підтримка масштабного проекту, яким власне і є “Ше.Fеst”, — справа честі для нього.

Шевченківський фестиваль всьоме “відбурлив” у Моринцях

– Ми вже не вперше підтримуємо фестиваль. У 2019 році до нас звернулася обласна рада з інформацією про те, що через брак коштів фестиваль може не відбутися. Не повернутися до проблеми обличчям ми не могли, тож зразу відгукнулися. На жаль, пандемія не дала провести фестиваль минулоріч. Радий, що цього року він повернувся. Вважаю, що на нього мають їхати люди не лише з України, а й з усього світу. Шевченко – це унікальна людина не лише для нашої країни, — поділився Олександр Воскобойнік. — У 2020 ми не змогли провести фестиваль через локдаун, тому цьогоріч творимо свято з подвійною енергією.

Шевченківський фестиваль всьоме “відбурлив” у Моринцях

Цього року шанувальники справжньої української музики мали можливість знову почути вживу гурти “Зграя”,  “Нумер 482”, OT VINTA. А родзинкою вечора став надзвичайно популярний нині гурт “Go_A”, який під час Євробачення гідно представив Україну світу. На численних гостей також чекали просвітницька галявина, де виступали відомі письменники, барди, кобзарі, науковці і талановиті гурти. На художників чекали круті майстер-класи з живопису та handmadу. Любителі театрального мистецтва змогли побачити прем’єру вистави  “Шевченко. Остання любов” від драматургині та режисерки Ольги Анненко. Окрім того, для всіх охочих було проведено екскурсії Тарасовими місцями.

Шевченківський фестиваль всьоме “відбурлив” у Моринцях

Фестиваль імені Шевченка ненав’язливо надихає на високу творчість та любов до всього сущого та українського. Це така творча планка, яку всі, хто бере участь у фесті, намагаються не зрадити. Як не розчарувати й великого земляка, який  став об’єднавчим символом міці українського нескореного духу.

Шевченківський фестиваль всьоме “відбурлив” у Моринцях

Як підкреслила у своєму коментарі директорка Благодійного фонду “МХП- Громаді” Тетяна Волочай, ми не маємо уявляти Тараса Шевченка суворим, в такому собі чорному кожушці, стражденного, людина, що пройшла крізь великі тортури. Більшою мірою ми маємо сприймати  Шевченка крізь його пророцькі слова та величезну любов до всього, що пов’язано з Україною. Він успадкував нам всім велику любов до країни неньки.

– У “Ше.Fest” і нашого Благодійного фонду є спільна мета – першочергово розвивати громаду, — зауважила Тетяна Волочай. — Приємно бачити, як на цей фестиваль, у село Моринці, приїжджають туристи, невеличкі підприємці, які продають свої продукти. Ми раді тут вітати переможців нашого грантового проєкту “Село. Кроки до розвитку”. У Моринцях спільно з “Урожаєм” реалізовується низка різних соціально-важливих проєктів. Серед них – “Лікар для села”, екологічні акції, Національний тур “Кіно просто неба”, в межах якого ми показали сільській громаді низку чудових українських фільмів.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.