Працівниця колишнього цегельного заводу з Черкащини ліпить фігурки з бетону

Опубліковано: 28.08.2021
Працівниця колишнього цегельного заводу з Черкащини ліпить фігурки з бетону

Свого часу Світлана Бондар працювала і на колишньому цегельному заводі, що діяв неподалік її рідного Здобутка, що на Черкащині, трудилася і дояркою на фермі, обліковцем. 25 років живе у Тальному, пишуть “Вісті Черкащини“.

Років 5, як жінка почала захоплюватися виробами з бетону. Спочатку це були кашпо: старі рушники змочувала у цементовому розчині та розвішувала на пляшки чи відеречка потрібного розміру, щоб висихали. Розповідає, що вдома старі речі не викидаються – з трикотажних футболок, тих же рушників, шапок можна зробити неймовірні фігурки та горщики для клумби чи саду. У такі незвичайні вази жінка висаджує квіти.

– Люди думають, що вони такі важкі, ці вази, кілограмів по 3-4. А вони якщо по 300 грамів є, то й добре, – сміється пані Світлана.

Щодо фігурок, а на клумбі, у винограднику їх біля оселі Світлани Леонідівни вистачає, то почалося все років 2 тому, коли жінка побачила у своєї мами у селі гриби з цементу, які зробив її син. Тоді розпитувала свого Вадима, як же вийшло у нього зробити таку красу? Він сказав: «Мама, в тебе й у самої таке вийде». Відтоді жінка захопилася цим. Зробила перші гриби.

– З першого разу не так і легко було. То шляпи відпадали, то з ногою щось не те було. Експериментувала, аж поки не взяла проволоку – так трималося. Як шапку зробити, не могла придумати, то взяла собачу тарілку металеву, залила цементом – вийшли, – розповідає Світлана Леонідівна.

Працівниця колишнього цегельного заводу з Черкащини ліпить фігурки з бетону

Для роботи не кожен цемент підходить: краще брати турецький, 550-й.

– Цемент перевіряють так: береш у руку, стискаєш: якщо тримається купки, коли відпустиш, то такий не годиться. Хороший повинен просипатися крізь пальці, – каже тальнівчанка. Вона пробувала і клей додавати до розчину, і мило рідке (за порадами з інтернету), але, як пояснює, з того нічого доброго не вийшло: взимку «порве» вироби, вони порозсипаються.

Розфарбовує жінка фігури акриловими фарбами (їх додають у звичайну водоемульсійну), а потім покриває лаком. Працює переважно взимку (тоді бере матеріали до хати, у коридорі робить заготовки та сушить їх, а вже на кухні розмальовує). Жінка каже, що на розмальовування однієї фігури витрачає по кілька годин. У роботі використовує, окрім простих щіток, професійні тоненькі пензлики, які взяла у сина (він до малювання має хист).

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.