На Черкащині суд стягнув із сільської ради збитки за омертвіння майже 70 дерев

Опубліковано: 30.08.2021
На Черкащині суд стягнув із сільської ради збитки за омертвіння майже 70 дерев

Держекоінспекція звернулась з позовом до Тернівської сільської ради про стягнення 70 тисяч гривень збитків, заподіяних державі порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища через самовільну вирубку та пошкодження дерев.

2 травня 2019 року екоінспекція перевірила дотримання вимог природоохоронного законодавства, за результатами якого встановила, що в селищі Холоднянське по вулиці Докучаєва, вздовж дороги, за рішенням виконкому Тернівської сільської ради провели омолоджувальну обрізку дерев. В результаті цього пошкодили 67 дерев різних порід (липа, тополя, абрикос, клен) до ступеня неприпинення росту, та 5 дерев різних порід (липа, клен, горіх) – до ступеня припинення росту.

На Черкащині суд стягнув із сільської ради збитки за омертвіння майже 70 дерев

За порушення екологічного законодавства до адміністративної відповідальності притягнули посадовця Тернівської сільської ради за ст. 153 КУпАП. Адміністративний штраф він сплатив добровільно.

Суд взяв до уваги, що попереднього обстеження дерев не проводилося, відповідні акти не складалися, що є порушенням. Тому задовольнив позов інспекції в повному обсягу обрахованої шкоди в сумі 70 тисяч гривень.

Довідково: омолоджувальна підрізка застосовується на старих деревах, які втратили здатність до росту. Такий вид підрізки виконують лише в дерев, які добре витримують підстригання та обрізання. При цьому сильно вкорочують старі гілки, залишаючи, якщо це можливо, одну-дві гілки другого порядку.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.