
Десяту ювілейну операцію з трансплантації нирки провели фахівці Черкаського онкодиспансеру. Нирку отримала дівчина від своєї матері. Про це повідомив Черкаський обласний онкологічний диспанцер.
Провів операцію завідувач обласного центру пластичної реконструктивної та малоінвазійної онкоурології Черкаського онкодиспансеру Роман Морару-Бурлеску разом із лікарями-урологами Іваном Городиським та Олександром Глущенко. Трансплантація відбулася в межах пілотного проєкту. Операцію профінансували за рахунок держави.

На першому етапі операції виконали забір нирки в донора сучасним малоінвазивним методом. Під час трансплантації нирки важливим завданням лікарів було не пошкодити орган і зберегти максимальну довжину судин, аби їх вистачило для імплантації органу. Життєдіяльність нирки лікарі підтримували за рахунок холодової ішемії. Після пересадки нирка одразу запрацювала.

Роман Морару-Бурлеску розповів, що ця десята трансплантація – важливий рубіж, що стимулює лише посилювати темп роботи. Сказав, що попри це, хвилювання все одно залишається перед операцією.
– Як мене колись вчили, що тільки в хірурга зникає страх – виникають проблеми в операційній. Тому людський фактор має завжди лишатися. Ми звичайно переживаємо, адже відповідальні за те, що робимо. Багато пацієнтів цього не розуміють, адже вважають, що це більш механічна-технічна робота. Але емоції нікуди не зникають. Дуже часто, коли пацієнти просять швидше прооперувати, я пояснюю, що хірургія – це не лише механіка. І треба зважати на стан лікарів. Адже якщо бригада на емоційному підйомі, то ймовірність, що все вийде добре – набагато більша. Це теж треба враховувати, – зауважив завідувач центру.
Джерело: ВиЧерпно
No Comments