На Черкащині виявили черговий автомобіль з перебитим номером двигуна та дві автівки що перебували в розшуку

Опубліковано: 11.09.2021
На Черкащині виявили черговий автомобіль з перебитим номером двигуна та дві автівки що перебували в розшуку

Більша частина автовласників помилково вважає двигун як звичайну замінну запасну частину автомобіля, адже його номер навіть не вноситься до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Однак насправді це зовсім не так.

Двигун є номерним агрегатом, важливою та вартісною складовою любого автомобіля і за українським законодавством його номер вноситься до бази даних автоматизованої інформаційно-пошукової системи ГСЦ МВС. Окрім того при заміні на автомобілі наявного двигуна на двигун іншого типу потрібен дозвіл компетентної установи про можливість такого виду переобладнання. Тип двигуна, зазвичай, виробником вказується поруч із його серійним номером.

Про це інформує прес-служба регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Черкаській області.

Висока вартість капітального ремонту відпрацьованого двигуна та наповнення автопарку України ввезеними із-за кордону (без розмитнення) автомобілів зробили в середовищі автовласників заміну двигуна без будь-якої перереєстрації, досить популярною процедурою. Однак слід розуміти наслідки, коли Ви придбаєте і встановите на своє авто двигун, який перебуває в розшуку чи номер якого знищений з метою унеможливлення проведення такої перевірки…

Ось чому номеру двигуна необхідно приділяти таку ж увагу як і номеру кузова (рами). Якщо ж Ви не в змозі самостійно цього зробити, то перед придбанням автомобіля чи окремо двигуна, слід обов`язково звернутися до спеціалістів сервісних центрів МВС та експертів науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

У разі такого звернення Ви отримаєте відповіді на основні питання, що мають значення при купівлі автомобіля, а саме:

– чи не змінювалися ідентифікаційні номери агрегатів ТЗ (кузова, рами, двигуна);

– який об’єм двигуна;

– яка фактична дата виготовлення автомобіля і чи дійсно він не омолоджений із метою підвищення його комерційної привабливості при продажу;

– встановлення ринкової вартості транспортного засобу;

– встановлення справжності реєстраційних документів (свідоцтва про реєстрацію ТЗ).

Переконливим підтвердженням сказаному є випадки які сталися нещодавно в сервісному центрі МВС міста Умані.

До вказаного ТСЦ звернувся громадянин з метою реєстрації автомобіля MAN TGX 18.400.

Під час огляду вказаного автомобіля фахівцем сервісного центру та експертом сектору криміналістичного дослідження ТЗ Черкаського НДЕКЦ МВС було встановлено, що номер двигуна який зазначається на табличці має ознаки фальсифікації.

Окрім того кабіна замінена та дублююча табличка з номером шасі виготовлена не в умовах заводу виробника. Працівники поліції, що входили до складу слідчо-оперативної групи, яка прибула на місце, вилучили даний автомобіль та доставили його на спеціальний майданчик тимчасового утримання для подальшого розслідування.

Не поталанило цього дня також власникам автомобілів Renault Kangoo та Volvo XC70, які звернулися до ТСЦ з метою перереєстрації своїх автівок.

Під час звірки наданих документів з наявними базами даних МВС, працівниками сервісного центру, спільно з фахівцями експертної служби МВС було встановлено, що дані автомобілі перебувають в розшуку.

За даними фактами також було проінформовано працівників поліції, зібрано первинні матеріали для прийняття рішення згідно чинного законодавства, а самі автівки направлено на майданчик тимчасового утримання.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.