В Умані розмалювали бутафорну хату

Опубліковано: 10.10.2021
В Умані розмалювали бутафорну хату

2 жовтня під час святкування Дня міста Умані в рамках реалізації культурно-мистецького проєкту «Диво на стіні» відбулись завершальні майстер-класи проєкту, виставка розписів Ірини і Софії Гоменюк та картин уманських художників за мотивами сестер, підсумовування проєкту.

Команда культурно-мистецького проєкту «Диво на стіні» у День міста підготувала для уманчан і гостей міста чотири майстер-класи з розпису: розмальовок-контурів, глиняних декоративних тарілок, по тканині, стін бутафорної хати, повідомляють “Умань новини”.

— Сьогодні в рамках проєкту «Диво на стіні» ми всі разом створюємо найбільший мобільний арт-об’єкт в Умані. Його можна використовувати під час подальших загальноміських чи музейних заходів. До речі, ще є місце для проведення подальших майстер-класів, адже розписані лише внутрішні стіни, — говорить керівник проєкту «Диво на стіні» Наталія Білоус.

Бажаючі розмальовувати бутафорну хату навіть ставали у чергу, щоб спробувати свої сили у настінному розписі.

— Мені дуже подобається розписувати хатку. Я думаю, що для наших бабусь і прабабусь це була своєрідна віддушина, адже так вони могли прикрасити своє житло, вирізнити його, — говорить пані Наталія.

Загалом, під час реалізації культурно-мистецького проєкту «Диво на стіні» для популяризації творчості сестер Гоменюк на Уманського настінного розпису створено друковані і цифровий каталоги картин художниць, сувенірна продукція, розписані стіни у Музеї культури і побуту Уманщини. Також проведені 25 майстер-класів для дорослих і дітей, уманські художники створили півтора десятка картин за мотивами сестер Гоменюк, майже 800 розмальовок отримають уманські першокласники.

— Майже чотири місяці ми з вами вчилися розписам наших землячок Ірини і Софії Гоменюк. За результатами проєкту підготовлено цифровий каталог, широку лінійку сувенірної продукції: екосумки, чашки, магніти, календарики, розмальовки і частина продукції вже передана для поширення серед уманчан і гостей міста, — підсумовує менеджер проєкту «Диво на стіні» Тетяна Поліщук.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.