Переплутав пляшки: на Звенигородщині чоловік напився отрути й помер

Опубліковано: 20.10.2021
Переплутав пляшки: на Звенигородщині чоловік напився отрути й помер

51-річний Володимир Довгань із села Чижівка на Звенигородщині (Черкащина) помер після випитої склянки отрути. Чоловік переплутав речовину для дезінфекції приміщень із горілкою. Трагедія сталась на початку травня цього року, але відомо про це стало лише тепер.

13 травня Довгань прийшов до будинку знайомих, яким часто допомагав по господарству. Заставши вдома господарку, попросив, аби та пригостила його випивкою.

–Ольга налила йому замість горілки, якусь отруйну речовину, – розповідає брат померлого Василь Довгань. – Не знаю, що це конкретно було. Вони ним обробляли хлів. Володя отримав складне отруєння й помер в лікарні. В день інциденту я спілкувався з Ольгою й вона сама сказала, що ненавмисно переплутала рідину для дезінфекції. Каялась і просила пробачення.

На місце викликали медиків. Зробили промивання шлунку потерпілому. Чоловіку полегшало, але вже невдовзі йому знову стало зле.

–Він був хорошою людиною, – каже товариш загиблого Олексій Майчук. – Коли випив отруту, телефонував до мене. Казав, що отруївся і його «відкачували». Але думав, що випив спирт. Скаржився, що пече у животі. Я зателефонував до Ольги і сказав, щоб знову викликала «швидку». Тим часом я міряв йому температуру. Показало 34 градуси. Приїхали лікарі й забрали його. Наступного дня телефонує брат Вася й каже, що Володя вмер.

І брат, і товариш Володимира Довганя впевнені, що останній не самостійно наливав собі речовину. Мовляв, провина повністю на жінці. Остання заперечує це.

–Він зайшов до мене й попросив випити, – згадує Ольга Панасюк. – Я саме поспішала. Кажу, що горілка в холодильнику і нехай самостійно візьме й наллє. А біля холодильника стояла пляшка з-під горілки із дезінфікуючим розчином для тваринницьким приміщень. І він взяв її. Коли зайшла в будинок, Володя кашляв. Каже: «Я випив твою настоянку». Я взяла до рота те, що він пив і ледь не обімліла.

Після першої медичної допомоги, потерпілий залишився під наглядом Панасюк.

–Лікарі прибігли й промивали йому шлунок, – продовжує жінка. – Після цього я його довго не відпускала. Ще й пообідав у мене. Це сталось в годин 10 ранку. Пробув до 14-15-ої. Почував себе добре й пішов додому. Телефоную: «Мені норматільно». Це він так казав. Вже потім люди бачили, що він ішов від бару. Чи заходив туди, не знаю. Але цього ж дня до лікарні з отруєнням алкоголем потрапили інші люди. Можливо, він теж після всього пив «палену» горілку і вона додала шкоди. Не знаю.

У трагедії себе не звинувачує. Вважає це випадковістю.

–Якби ж це я сама налила, чи змушувала його пити, то це інша справа, – плаче Ольга. – Його родичі стільки не пережили, скільки я. Я ті дні не говорила навіть. Ми давали гроші на поховання. Не тому, що відчували провину. Просто він багато допоміг нам. Деякий час потому прийшов його брат і запропонував дати частину грошей на пам’ятник і на обід. Тоді б він не звертався до правоохоронних органів. Якби я відчувала, що винна, то погодилася б. Суд, гадаю, розбереться. Якщо визнає винною, буду відповідати.

Адвокат Василя Довганя Руслан Бабенко вважає, що винуватця невдовзі визначать та притягнуть до відповідальності.

–З моменту внесення даних до ЄРДР та початку досудового розслідування жодних слідчих дій не проводилось, – говорить Бабенко. – Працівники поліції не встановили обставини злочину, не виявили осіб причетних до вчинення злочину, не допитали свідків, не допитали потерпілого. Я вчасно втрутився. Тепер всі обставини та винуватці встановлюються. Залишилось кілька моментів і винна особа буде притягнута до відповідальності.

У висновку судмедексперта вказано, що смерть настала внаслідок отруєння «невідомим хімічним препаратом». Правоохоронці вже встигли опитати значну кількість осіб, аби встановити всі обставини інциденту. Адвокат через суд домігся перекваліфікації провадження із нещасного випадку до ненавмисного убивства.

Джерело: Вісті Черкащини

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.