На Черкащині 51 % безробітних мають вищу освіту

Опубліковано: 24.10.2021
На Черкащині 51 % безробітних мають вищу освіту

Станом на 1 жовтня цього року послуги Черкаської обласної служби зайнятості отримували 14,1 тис. зареєстрованих безробітних, що на 23,3% менше, ніж на відповідну дату минулого року. З початку 2021 року за сприяння обласної служби зайнятості, роботу отримали понад 19,5 тис. осіб. Про це повідомив директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Дев’ять карантинних місяців цього року показали, що попит на працівників робітничих професій залишається незмінним. У цей період затребуваними серед роботодавців регіону були:

  • кваліфіковані робітники з інструментом (слюсар-ремонтник, швачка, електромонтер, електрогазозварник);
  • робітники з обслуговування, експлуатації устаткування  та  машин (водій, тракторист, дорожній робітник, водій навантажувача);
  • некваліфіковані працівники (підсобний робітник, вантажник, двірник, прибиральник службових приміщень, сторож, укладальник-пакувальник,);
  • працівники сфери торгівлі та послуг (продавець, кухар, охоронник, офіціант, бармен);
  • фахівці (вихователь, вчитель, медична сестра, бухгалтер).

Загалом, роботодавці поінформували Черкаську обласну службу зайнятості про наявність 23 тис. вакансій, що майже на 7% менше, ніж у січні-вересні минулого року.

Як показують статистичні дані, найважче знайти роботу жінкам. У загальній кількості зареєстрованих безробітних, чоловіки становили – 5,4 тис. осіб (або 38,2%), жінки – 8,7 тис. осіб (або 61,8%).

Також показово, що 51% зареєстрованих безробітних мали вищу освіту, 35% – професійно-технічну, ще 14% звернулися за послугами служби зайнятості, маючи загальну середню освіту.

«Особливо складно конкурувати на сучасному ринку праці людям, які тривалий час не працювали, або досягли передпенсійного віку. Декому спочатку потрібно підвищити свою кваліфікацію, а комусь пройти перепідготовку. У таких випадках ми пропонуємо сприяння в організації безкоштовного професійного навчання безробітних під замовлення роботодавців. Це професійне навчання у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та безпосередньо на виробництві. З початку  2021 року  професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації проходили майже 1,7 тис. безробітних», – коментує Григорій Дендемарченко.

Суттєвою підтримкою з боку служби зайнятості для роботодавців є надання компенсації фактичних витрат роботодавцям на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Роботодавцю, який працевлаштовує на нові робочі місця безробітних громадян строком не менше, ніж на два роки, щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи за рахунок коштів, передбачених у бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального захисту інвалідів (у разі працевлаштування особи з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних, але якій відповідно до законодавства допомога по безробіттю не призначалася).

Також роботодавці можуть скористатися такою послугою, якщо вони створюють нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності. Цей перелік визначений Кабінетом Міністрів України.

З початку 2021 року на новостворені робочі місця працевлаштовані 153 безробітних громадян. Найбільшу кількість робочих місць створено у галузях сільського господарства, будівництва, торгівлі, транспорту та ін.

Джерело: Рідний Край

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.