Чому не варто пригощати диких тварин в парках, розповів черкаський зоолог

Опубліковано: 06.11.2021

Чому не варто пригощати диких тварин в парках, розповів черкаський зоологСуспільне Черкаси

У черкаських парках білки звикли до людей та їдять із рук, однак така підгодівля не завжди корисна і може їм зашкодити. Про це Суспільному розповів зоолог Анатолій Білошенко.https://www.facebook.com/v2.8/plugins/video.php?app_id=2581849931908443&channel=https%3A%2F%2Fstaticxx.facebook.com%2Fx%2Fconnect%2Fxd_arbiter%2F%3Fversion%3D46%23cb%3Dffb871eaad41a%26domain%3Dsuspilne.media%26is_canvas%3Dfalse%26origin%3Dhttps%253A%252F%252Fsuspilne.media%252Ff3e6f5d14a567d4%26relation%3Dparent.parent&container_width=928&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fsuspilne.cherkasy%2Fvideos%2F310222440937851&locale=en_US&sdk=joey&width=500

Аби погодувати горішками, заманювали білочок семирічна Олеся та її сестричка Влада, якій рік і сім місяців. У парк “Перемога” їх привела мама Валерія Делікатна.

“Нам дуже пощастило, бо ми живемо біля парку, ми тут майже кожен день, нам тут дуже подобається. Ми розповідаємо, як вони живуть, як вони сплять, їх дуже цікавить”.Чому та чим не варто пригощати диких тварин, розповів черкаський зоологСуспільне Черкаси

Шукають білок

Олеся розповіла, що у парку дуже багато білок:

“Коли ти стукаєш, вони ідуть. Беруть в лапки горішок і стрибають, щоб втекти, щоб не бачили, що вона їсть. Вони йдуть на контакт, підходять прямо до вас. Більше ходить людей сюди, вони їх годують, тому білки не бояться людей”.Чому та чим не варто пригощати диких тварин, розповів черкаський зоологСуспільне Черкаси

Білка заховала горішок

За словами зоолога Анатолія Білошенка, годувати білок можна жолудями, горіхами та ягодами, але додав, що краще взагалі відмовитися від підгодівлі, бо це шкодить диким тваринам.

“Не бажано взагалі диких тварин годувати будь-чим, тому що вони повинні самі собі здобувати поживу. Тварин дуже часто годують неприродними кормами, тим, чим вони у дикій природі не живляться: різними овочами, яблуками, люди інколи дають хліб”, — зауважив зоолог.

Анатолій Білошенко зазначив, що не варто давати білкам також арахіс, солоне насіння чи горіхи зі значним вмістом цукру. А також мигдаль: для них він отруйний:

“Це впливає на травну систему: тварини хворіють та гинуть”.Чому та чим не варто пригощати диких тварин, розповів черкаський зоологСуспільне Черкаси

Зоолог Анатолій Білошенко

За словами очільника комунального підприємства “Дирекція парків” Сергія Рубана, аби містяни знали, яка їжа може диким тваринам і птахам зашкодити, у парках Черкас планують встановити спеціальні довідкові стенди:

“У нас навіть є спільна ініціатива з деякими громадськими організаціями. Ми продумуємо, щоб зробити інформаційні таблички, я думаю, що вони в наступному сезоні з’являться, про те, як правильно годувати тварин та чим можна”.

Сергій Рубан додав, що руді тваринки є справжньою родзинкою черкаських парків. За його словами, нині найбільша кількість білок у “Сосновому бору” та у парку “Перемоги”.

Авторка Наталія Старинець

Повне відео

https://youtube.com/watch?v=_gx2q9tE30Q%3Fenablejsapi%3D1

Джерело: Суспільне

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.