Сотня ялинок щодня: як на Черкащині лісники продають новорічні дерева

Опубліковано: 16.12.2021

Сотня ялинок щодня: як на Черкащині лісники продають новорічні дереваСуспільне: Черкаси

Сотню ялинок щодня продають на ярмарку Руськополянського лісництва Черкаського держлісгоспу. Їх виростили на спеціальних плантаціях для реалізації напередодні Новорічних свят, розповів лісничий Ігор Ткач.

Марковані новорічні дерева цьогоріч на 10% дорожчі, ніж торік, зауважив лісничий.https://www.facebook.com/v2.8/plugins/video.php?app_id=2581849931908443&channel=https%3A%2F%2Fstaticxx.facebook.com%2Fx%2Fconnect%2Fxd_arbiter%2F%3Fversion%3D46%23cb%3Df18628e22d1b9e8%26domain%3Dsuspilne.media%26is_canvas%3Dfalse%26origin%3Dhttps%253A%252F%252Fsuspilne.media%252Ff369f868cc4969c%26relation%3Dparent.parent&container_width=928&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fsuspilne.cherkasy%2Fvideos%2F604614613993216&locale=en_US&sdk=joey&width=500

У Руськополянське лісництво придбати новорічну ялинку приїхав пан Євген. До вибору ставиться прискіпливо, бо має певні критерії:

“Щоб вона була рівненька, пухнаста, більш-менш нормальна”, — зауважив чоловік.

Аби обрати деревця потрібного розміру, звернувся за допомогою до лісничого місцевий священник, військовий капелан Ігор Мигаль.

“Нам потрібно сім ялинок у храм і в собор у Черкаси, красиві, пухнасті, щоб були”, — зауважив священник.Ялинки від лісництвСуспільне: Черкаси

Лісничий Ігор Ткач розповів, що вартість сосни залежить від її якості та висоти. Цьогоріч у лісництві новорічне дерево від метра до чотирьох коштує відповідно від 72-ох до 420 гривень.

“Цьогоріч сосна розміром до одного метра коштує 72 гривні, 1,10 – 1, 5 м – 90 гривень”, — додав лісничий.

Ігор Мигаль обрав сосни різного розміру. Пояснив чому:

“Ми завжди звідси беремо ялинки, сиротам, людям з інвалідністю. Просять і ми завжди привозимо. Ми брали по розміру і додому, і для собору, тобто, якщо наш храм має висоту 12 метрів, то ми брали відповідну, Собор вищий, тому брали трохи вищі ялинки”.Ялинки від лісництвСуспільне: Черкаси

На ярмарку у цьому лісництві ялинки чоловік купує шостий рік поспіль. Зауважив, що деревця тут легальні:

“Сосни тутз чипами, тут легально, нелегалу не має”.

Новорічні ялинки тут маркують спеціальними бирками, розповів лісничий Ігор Ткач.

“На них зображено серію, номер і штрих-код, бирка одноразова. Вона відривається і приклеюється до дерева”.

Штрих-код, каже чоловік, містить інформацію про походження деревця.

про те, що ця сосна заготовлена легально, на плантаціях, де вирощуються новорічні ялинки. Також ми можемо дізнатися у якому лісгоспі та лісництві вона була заготовлена”.Ялинки від лісництвСуспільне: Черкаси

Перевірити це можна за допомогою додатку “Ялинка у смартфоні”:

“Заходимо на сайт «Ялинка інфо» та вводимо номер, який знаходиться на бирці – 02401775 – перевірити. – Вітаємо! Ваша ялинка легальна”.

Відсутність бирки на ялинці у місцях продажу свідчить про те, що вона була зрубана незаконно, зауважив Ігор Ткач. За це законом передбачені штрафи, додав головний лісничий Черкаського держлісгоспу Олександр Сидоренко. Аби попередити нелегальну вирубку ялинок, у Руськополянському лісництві щодня патрулюють рейдові бригади.

“Охороняємо наші насадження від громадян які хочуть незаконно зрубати. Коли ми піймали громадянина, на нього складається протокол згідно з ст.65 ККУ про адміністративні правопорушення і мінімальний штраф громадянин сплачує від 510 до 1 050 гривень, також громадянин сплачує збитки, які наніс лісовому господарству в розмірі від 550 до 950 гривень”, — зауважив Олександр Сидоренко.

За його словами, придбати марковану ялинку нині можна на 60 ярмарках у лісництвах та лісгоспах області. Усього в регіоні готові реалізувати 40 тисяч новорічних дерев.

Повне відео:https://www.youtube.com/embed/FkoXhljq1vM?enablejsapi=1

Джерело: Суспільне

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.