Черкаська майстриня навчає дітей виготовляти новорічний декор

Опубліковано: 19.12.2021

Черкаська майстриня навчає дітей виготовляти новорічний декорКолаж Суспільне Черкаси, фото Лідія Солодар

Альтернативою “живій” ялинці, зрубаній або в горщику, може бути власноруч виготовлений декор. Про це Суспільному повідомила майстриня народного мистецтва, учителька образотворчого мистецтва Черкаської школи № 18 Лідія Солодар.

Разом з учнями й власними дітьми художниця виготовляє ялинки та прадавні українські різдвяно-новорічні атрибути.Черкаська майстриня навчає дітей виготовляти новорічний декорКолаж Суспільне Черкаси, фото Лідія Солодар

Ліворуч “ялинка” з паперу в техніці квілінг

“Новорічну «ялинку» можна виготовити в техніці квілінг. Треба брати смужки шириною 2 – 3 см, з них виготовити «сніжинки». Чим міцніший папір, тим краще така ялинка буде триматися. Потім нанизати на спицю або іншу якусь основу, від більшої сніжинки до меншої. Буде незвична новорічна красуня”, – зауважила Лідія Солодар.

Майстриня додала: на стіну можна почепити дощик або гілочки, на вікно – гірлянди у вигляді ялинки. За її словами, найпростіші ялинки можна виготовити з учнями за п’ять хвилин.

“Для цього потрібен дощик і дротик. Дощик обмотується навколо дротика. Потім у вигляді спіральки, у формі ялинки, скручується. Можна цілий ліс у вигляді ялинок створити”, – розповіла учителька образотворчого мистецтва.Черкаська майстриня навчає дітей виготовляти новорічний декорКолаж Суспільне Черкаси, фото Лідія Солодар

Черкаська майстриня навчає дітей виготовляти новорічний декор

Як розповіла Лідія Солодар, у доялинкові часи оселі прикрашали до Різдва, а не до Нового року. У хаті ставили дідух.

“Це триногий атрибут Різдва, який господар вносив під час святої вечері. 6 січня (за старим стилем 24 грудня). Також прикрашали оселю «павуками». Їх робили із соломи у вигляді об’ємних ромбиків. Оскільки солома дуже легенька, то коли відчинялися двері й в оселі був легенький подих вітру чи перепад температури – і «павук» грав, танцював попід стелею. «Павука» чіпляли до сволока”, – розповіла майстриня.

За її словами, нині такі “павуки” теж є популярними. Їх можна виготовити самому. Альтернативою справжній соломі є власноруч виготовлена соломка з паперу або паперова соломка для коктейлів. Пластикова матиме штучний вигляд, до того ж вона є неекологічною, зауважила майстриня.

Джерело: Суспільне

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.