Циклон “Нео” принесе на Черкащину сніг, вітер і холод

Опубліковано: 21.12.2021
Циклон “Нео” принесе на Черкащину сніг, вітер і холод

Новий робочий тиждень відзначиться серйозним похолоданням. Температура вночі 10-15º морозу, вдень 3-8º морозу.

Про це повідомив директор Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Активний та глибокий циклон «Нео», який просувається на Середню Волгу, розверне повітряні течії на північно-східні і холодне континентальне повітря у супроводі швидкоплинних зарядів снігу витіснить тепло Атлантики. Середньодобова температура знизиться до 8-9º морозу, що на 5-6º нижче звичайного. До того ж, із заходу посилиться вплив антициклону з потужним радіаційним вихолоджуванням, що зумовить рвучкий вітер і відчуття холоду збільшиться майже вдвічі. Із небезпечних явищ у цей період на дорогах утримається ожеледиця.

За попередніми оцінками, у суботу 25 грудня холод відійде на схід, а до керування погоди приступить черговий атлантичний циклон, і температура підвищиться. Вночі сніг, температура 2-7º морозу, вдень мокрий сніг та дощ 2º морозу 3º тепла. Створяться ідеальні умови для комплексу зимових небезпечних явищ.

Майже 20 днів грудня на Черкащині спостерігалась тепла аномалія. За цей період випало 40-70 мм, (1-2 місячних норми). Після посушливої осені це перший вагомий внесок для формування вологозапасів на початок весни.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.