Безпека дитини: черкащанам радять, як обирати іграшку

Опубліковано: 31.12.2021
Безпека дитини: черкащанам радять, як обирати іграшку

Серед новорічних подарунків для дітей найбільшим попитом користуються іграшки. При їх виборі важливі не тільки вподобання дитини, зовнішня привабливість, а й безпека іграшки.

Про це повідомили в пресслежбі Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

ШУКАЄМО ВІДПОВІДНЕ МАРКУВАННЯ

Згідно з вимогами Технічного регламенту безпечності іграшок, на продукцію має бути нанесене відповідне маркування:

  • інформація про виробника (найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстрована торговельна марка (знак для товарів і послуг) та контактна поштова адреса);
  • інформація про імпортера (найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстрована торговельна марка (знак для товарів і послуг) та контактна поштова адреса);
  • позначення типу, номера партії, серійного номера чи моделі або іншого елемента, що дає змогу ідентифікувати іграшку;
  • знак відповідності технічним регламентам (це трилисник, обведений у незамкнене коло);
  • інструкція з експлуатації та інформація щодо безпечності;
  • попереджувальна інформація.

Якщо не знайшли маркування, то є велика ймовірність того, що ця іграшка є нелегальною. Тому такий товар краще не купувати.

НЕДОЛІКИ, ЯКІ МОЖНА ПОБАЧИТИ

Купуючи іграшки, звертайте увагу на видимі дефекти.

Іграшка не повинна «линяти», залишати сліди фарби на руках. Насторожити має і різкий запах.

Небезпечна для дітей також крихка пластмаса та пластичні суміші невідомого походження, які діти можуть спробувати на смак.

Звертайте увагу на те, щоб іграшка була в упаковці. Це найбільш актуально для м’яконабивних виробів. Без упаковки іграшка вбирає в себе шкідливі речовини та збудники хвороб.

Вимагайте у продавця документи, які підтверджують якість іграшки: декларація про відповідність, санітарно-гігієнічний висновок. Відсутність цих документів повинна насторожити.

Іграшки слід купувати у спеціалізованих магазинах — це й буде гарантією того, що всі необхідні вимоги дотримані. На вулиці, ринку продавці рідко мають необхідну документацію на свій товар.

На етикетках (ярликах), прикріплених до іграшок, або на пакуванні та в інструкціях, що додаються до іграшки, повинно міститися попередження про можливі небезпеку і ризики, пов’язані з використанням таких іграшок, та способи їх уникнення.

Нагадаємо, під час перевірок в області поліцейські вилучили 345 хвойних дерев на 86 250 грн та близько тисячі одиниць піротехнічної продукції.

Джерело: 18000

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.