Вепри знищують озимину в селах на Черкащині

Опубліковано: 07.01.2022
Вепри знищують озимину в селах на Черкащині

Жителі села Поташ Черкаської області скаржаться, що їхні посіви на городах знищують стада диких свиней.

Про це розповідає Укрінформ.

– Нашестя почалося відразу після того, як місцеві фермери змолотили кукурудзу на полях. У вепрів зникла кормова база й вони перекочували в село. Їдять тут жолуді, залишки горіхів і кукурудзи та городини. Заодно знищують те, що люди посіяли на городах із осені. Кількість їх просто величезна – люди говорять принаймні про два стада в 30-35 голів. Якщо підрахувати кількість населення, що залишилася в селі, то скоро буде паритет між людьми та свиньми,– розповів колишній сільський голова Поташі Сергій Тарамбула. 

За словами селян, диких кабанів випустили із місцевого мисливського господарства ТОВ “Потаське”, коли їх розвелося стільки, що господарі не змогли їх прогодувати.

– Раніше м’ясо вепрів купували ресторани Умані, але останнім часом попит упав, – зазначив Тарамбула. – Крім того, на полі між Поташем і Рогами пасеться стадо оленів, які втекли звідти ж. Зараз вони їдять посіви рапсу. А коли він закінчиться, теж підуть у село. Тоді навесні селянам можна буде забути про городину.

Керівник мисливського господарства Валентин Нікогда звинувачення заперечує.

– Зараз голодна пора і не дивно, що вепри в пошуках їжі можуть вийти в село. Дикі кабани живуть у лісі і є власністю держави. Ми їх лише охороняємо, а відстрілювати можемо лише при наявності ліцензії. Найближчими днями проведемо таксацію – зазначив Тарамбула облік диких тварин. Якщо кабанів виявиться більше, то наступного року відстріляємо, – сказав Нікогда.

У міській раді Тального, до громади якого належить Поташ, про нашестя кабанів знають, але зробити нічого не можуть. За словами чиновників, окрім того, що потрібна ліцензія на відстріл, є закон про заборону стріляти в селі.

Скарги на кабанів приходять з чотирьох сіл – Поташі, Мошурова й Романівки Тальнівської громади й Рогів – Маньківської.

Джерело: 18000

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.